Can Sıkıntısı İle İlgili Sözler

21.09.2020
Can Sıkıntısı İle İlgili Sözler

Can Sıkıntısı İle İlgili Sözler, Can Sıkıntısıyla İlgili Sözler, Can Sıkıntısı İle İlgili Komik Sözler, Geçim Sıkıntısı İle İlgili Sözler, Komik Can Sıkıntısı Sözleri, Can Sıkıntısı Sözleri Mevlana, Can Sıkıntısı Sözleri Resimli, Can Sıkıntısı İle İlgili Sözler Facebook

Can Sıkıntısı İle İlgili Sözler

Sıkıntılar, sevgilinin gönderdiği misafirdir; gelir ve gider. Önemli olan, gönderenin hatırına o misafire sabredebilmektir. (Hz. Mevlana)

Can sıkıntısı, hiçbir inanç adına yaşamayıp, hiçbir inanç adına ölmeyenlerin çektikleri azabın adıdır. (Emil Michel Cioran)

Can sıkıntısı bilmeyen bir insana ne mutlu! (Mustafa Kutlu)

Bugün can sıkıntısı ve hüzünden başka bir şey hissetmiyorum. Böyle bir gün işte. Hoşça kalın. (Fyodor Mihayloviç Dostoyevski)

Can sıkıntısı, asrın hastalığı… (Peyami Safa (Server Bedi)

Can sıkıntısı, dünyaya tembellikle beraber gelmiştir. (La Bruyere)

Reklamlar

İnsan için en büyük iki sorun, can sıkıntısı ve yeterinden fazlasını istemektir. (Arthur Schopenhauer)

Can sıkıntısı kadar, dayanılmaz bir şey yoktur. (Blaise Pascal)

İnsanın aklı çoğaldıkça, can sıkıntısı artar. (Dostoyevski)

İnsanın hayatı sonsuz bir isteme, tatmin olma, can sıkıntısı ve sonra yeniden isteme döngüsünden başka nedir ki? (Irvin D. Yalom)

Gökten ne yağdı da, yer kabul etmedi? Toprağa ne ekildi de, bitmedi? Bu dünya ya kim geldi de, gitmedi? Hangi dert sıkıntı bitmedi?

Can sıkıntısı, hiçbir inanç adına yaşamayıp, hiçbir inanç adına ölmeyenlerin çektikleri azabın adıdır. (Emil Michel Cioran)

Hayattaki en büyük sıkıntımız gerçekleri kabul etmeyişimizdir. J. Ingelow

Can sıkıntısı öyle bir derttir ki, birbirini sevmeyen insanları birbirine aratır. (Arthur Schopenhauer)

Can sıkıntısı en duyarlı vicdanı bile vurdumduymaz yapar. (Necib Mahfuz)

Çalışmak bizi şu üç şeyden kurtarır: Can sıkıntısı, kötü alışkanlıklar, yoksulluk. (Voltaire)

Reklamlar

Dert ve sıkıntının şiddetine sabır göster, bunun da sonu gelecektir. Bil ki sabır bir asalet göstergesidir. (Hz. Ali r.a.)

Can sıkıntısı acılarımızı arttırmaktan başka ne işe yarıyor ki? Kadere küsmenin hiçbir faydası yok. (Dostoyevski)

Aşkın ömrü üç yıldır. İlk yıl tutku, sonra bir yıl şefkat ve nihayet bir yıl can sıkıntısı. (Frederic Beigbeder)

Gerçek şu ki: herkes sıkılmıştır ve kendini yeni uğraşlar bulmaya adar. (Albert Camus)

Can sıkıntısı, her türlü eğlenceye meydan okuyan peşin hükümdür. Alain

İnsanlar, can sıkıntısı ile acıyı birbiri ile karıştırıyorlar. Bu yüzden insanların çoğu acı çeker gibi görünüyor. Oysaki acı, sadece seçilmiş özel insanların tekelinde kalacaktır. (Arthur Schopenhauer)

Sıkıntılı günlerin biteceğini umuyorduk, sonunda umutlarımız meyvesini verdi; öldük. Hakan Günday

Can sıkıntısı bizi zaman ve varlık problemine götüren bir araç olarak, aynı zamanda bir fırsattır da. (Heidegger)

Reklamlar

Her kötülüğün başı can sıkıntısıdır. Anonim

Can sıkıntısı, hayatın boşluğu hissinden başka bir şey değildir. Arthur Schopenhauer

Sıkıntınızın sırrı sızın elinizde değil, başkalarının elindedir. Balzac

Can sıkıntısı, yapacak bir şey olmamasının değil, uğrunda yaşanılacak bir şey olmamasının sonucudur. (Pat Mesiti)

Tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerini bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız. (Adam FawerI)

Aslında avarelik hiç de kötülüklerin anası değildir, tam tersi, neredeyse tanrısal bir hayattır, yeter ki can sıkıntısına kapılma. Anonim

Bazı şeyler kanatlarımızı açar. Bazı şeyler can sıkıntısı yapar ve hayal kırıklığını incitir. Biri önümüzdeki bardağı doldurur. Biz sadece kutsallığı tadarız. (Hz. Mevlana)

Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak sadece can sıkıntısı değildir, kontrol etmek yerine yaptığın şey tarafından kontrol edilmektir. (Heraklit)

Can sıkıntısı değil bu, bir şey eksik.

Sıkıntı, hayatın esasıdır ve biz oyunun, eğlencelerin, romanların ve aşkın keşfedilmesini yalnız sıkıntıya borçluyuz. Miguel de Unamuno

Her şey gizlenir de, can sıkıntısı gizlenmez. (Turgenev)

Can sıkıntısı da aşırı eğlence arayışına sebep verebilir; başka amaçlardan yoksun insanlar genelde eğlenceyi bir amaç haline getirirler. (Theodore John Kaczynski)

Dışsal açıdan, yoksulluk ve yoksunluk acı verir; buna karşılık güvenlik ve bolluk, can sıkıntısı doğurur. (Arthur Schopenhauer)

Eğer bir gün yolunuzu kaybederseniz, bir çocuğun gözlerinin içine bakın. Çünkü bir çocuğun bir yetişkine her zaman öğretebileceği üç şey vardır: Nedensiz yere mutlu olmak, her zaman meşgul olabilecek bir şey bulmak ve elde etmek istediği şeyi var gücüyle dayatmak. (Paulo Coelho)

Can sıkıntısı tüm kötülüklerin anası olduğuna ve sürekli ilerlediğine göre, şüphe yoktur ki: dünya geriye gitmektedir ve kötülük yayılmaktadır. Bu dünyanın en başlarına kadar izlenebilir. Tanrılar sıkılmıştı, bu nedenle insanları yarattılar. (Soren Kierkegaard)

Can sıkıntısı insanda en büyük belalardan, en doğrudan hissedilen cezalardan biridir. Hayattaki tek amaçları keselerini doldurmaktan ibaret olup kafalarının içini ölümüne boş bırakan bir sürü sefil yaratıkta görürüz bunu. (Arthur Schopenhauer)

Can sıkıntısının panzehiri meraktır. Açık, sürekli harekette olan bir zihindir. Bilginin yolunu izleyen asla sıkılmaz. Can sıkıntısı, yüzeysellik ve dışsallıkla yetinerek yaşayan kişinin yanında taşıdığı bavuldur. (Susanna Tamaro)

Sadece yaşamaya şükretmek yeterli olsaydı can sıkıntısı olmazdı ve zenginler can sıkıntısını aşmak için saldırır gibi telaşla yer değiştirmeye çalışmazlardı. (Arthur Schopenhauer)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.