Ahmet Şerif İzgören Sözleri

08.01.2019
Ahmet Şerif İzgören Sözleri

Bu yazımızda neler okuyacaksınız: Ahmet Şerif İzgören Sözleri, Ahmet Şerif İzgören Kısa Sözleri, Ahmet Şerif İzgören Sözleri Resimli, Ahmet Şerif İzgören En Güzel Sözleri, Ahmet Şerif İzgörenen Çok Beğenilen Sözleri, Ahmet Şerif İzgören Sözleri Facebook, Ahmet Şerif İzgören Kişisel Gelişim Sözleri

Ahmet Şerif İzgören Sözleri

‘Ne gülüyorsun deli’ gibi deriz ya aslında psikolojik problemi olanların %90’ı somurtur. Aklınızda hiçbir şey yoksa gülümseyin, herkes ‘Ne düşünüyorsunuz’ diye merak eder. Gülümsemek zeka belirtisidir.

Derler ki konuşmaktan zevk alacağın biriyle evlen, çünkü yaşlılıkta konuşmak ve dinlemek en çok arayacağınız özellik olacaktır.

Yaşadıkça yaşlanmazsınız, yaşamadıkça yaşlanırsınız.

Henry Ford ‘İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır’ diyor. Biz bu ülkede; 18 yaşında yaşlanmaya başlıyoruz, 30 yaşlarında ölüyoruz, 70 yaşında gömülüyoruz.

Bu kitabı niye yazdım? Bu ülkede 400.000 kahvehane, 15.000 meyhane ve 131 kütüphane olduğunu gördüm.

Üniversitelerde, okullarda önce dersleri alırsınız, sonra sınav olursunuz. Gerçek hayatta tam tersidir; önce sınav olursunuz sonra ders alırsınız.

Günümüz Türkiye’sinde üniversite mezunlarının %70’i mezun oldukları alan dışında çalışıyorlar. Böyle korkunç bir şey olabilir mi?

Reklamlar

Dinlemek zekâ belirtisidir, konuşmak değil. İnsanlar ağızlarıyla söylediklerini kulaklarıyla duysalardı çok daha az konuşurlardı.

Hem zekilerin hem de aptalların başarısızlıkları vardır, zekilerin farkı, ders almalarıdır.

Fark ettiğim ilginç bir şey var. Biz şehitlerimizin arkasından ne deriz? Veya şehitliklere ne yazarız? Sizi Asla Unutmayacağız. Batı’da ise; Sizi Daima Hatırlayacağız diyorlar. Daima Hatırlamak, Asla Unutmamaktan daha iyi değil mi?

Fizik kanunlarına göre, iki şey aynı anda bir arada olmaz. Eğer beyninize olumlu düşünceyi yerleştirirseniz, olumsuz düşünce oraya yerleşemez.

Karşınızdaki kişi sizinle konuşurken sağına doğru bakıyorsa, beyninin sol lobunu kullanıyordur, yani tasarlama ve planlama yapıyor olabilir. Sola doğru bakıyorsa, sağ lobu kullanıyor olabilir, yani hatırlıyordur ve büyük ihtimalle hayallere dalmıştır.

Ruhunu, fiziğini ve varlığını seven insan mutludur. Mutluluğu kendi benliğinizde arayın.

Türk eğitim sistemi falan diyorlar ya geçin, sistem mistem yok ortada.

Politikacılar her sabah iki defa tıraş olmak zorunda, çünkü iki yüzlüdürler.

Başkalarının bilgileriyle bilgili olabilirsiniz; ama sadece kendi aklınızla akıllı olabilirsiniz.

Batı’da sakinleştirici etkisi yüzünden intiharları azaltmak için köprü korkuluklarını maviye boyarlar.

Reklamlar

Bu ülkede üç şey bir araya gelmedi. Politika, dürüstlük ve akıl. Ahmet Şerif İzgören Sözleri

Beyniniz neredeyse bedeniniz de oradadır. Ruhunuzun dünyaya çiçeklerle dolu bir vadiden bakmasını tercih edin. Hırs ve kötülüklerle dolu bir uçurumun kenarından değil.

Ya karanlığa küfredin. Ya da güneşe yürüyün.

Hayat size verilmiş en büyük armağandır. Değerini fark edemeseniz bile en azından hak etmeye çalışın.

blank

Dua kalbin şarkısıdır ve her yerden Allah’a ulaşır.

Konuşmaya değer olmayanlarla konuşursan kelimeleri kaybedersin. Konuşmaya değer olanlarla konuşmazsan dostlarını kaybedersin.

İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır.

Kasaplarsa dükkânlarında yeşili hiç kullanmazlar. Yeşil vejeteryanlığı temsil eder. Yeşil doğanın kendisidir. Yeşil güven verir. O yüzden bankaların logolarında en çok tercih ettikleri iki renkten biridir.

Ne söylediğiniz değil, nasıl söylediğiniz önemli.

İleride bir seçim yapman gerekirse, her zaman vefayı ve insanlığı seç.

Reklamlar

Etrafınızda adamlar vardır, sizden para aldıkları sürece, bir çıkarları olduğu sürece sizin can dostunuzdurlar. Fikirlerinizi alkışlar, sizi çok beğenirler, çıkarları bittiği gün 180 derece değişirler.

Vatanını sevmeyen birinin, kendisini sevmesine imkân yoktur.

İnsanları kitaplar gibi düşünün ve kapaklarına bakıp aldanmayın. Okumaya başladığınızda içi dolu mu boş mu anlarsınız.

Kaybettiğinizi düşündüğünüz çoğu zaman, aslında kazanırsınız.

Rüyalarınızın gerçek olduğu yer, sizin cennetinizdir.

blank

Bedava peynir yalnızca fare kapanında bulunur.

Şimdi düşünün, eğer tıkış tıkış apartmanlarda değil de filmlerde gördüğümüz o geniş bahçeli tek katlı evlerde yaşıyor olsaydık, birbirimize karşı yine de bu denli saldırgan olur muyduk?

Ya dostum sıkı bas toprağa; nasılsa bir gün toprak basacak her yanına.

Kızgın bir sobanın üzerinde bir saniye bir saat gibi geçer, oysa güzel bir eyguzelsozler.com kadının yanında bir saat bir saniye gibidir. İşte izafiyet budur!

Eğer kendinize gerekli saygıyı göstermezseniz, zaman içinde kendi hayatınızı değil, çevrenizdeki insanların beklentileri doğrultusunda bir hayat yaşarsınız. Hiç kimse sizin izniniz olmadan kendinizi değersiz hissettiremez.

İnsan var, dokunduğu yere değer katar; İnsan var, dokunduğu yere değer kaybettirir.

Eğer yeniden başlayabilseydim hayata; İlkbaharda papuçlarımı fırlatır atardım. Ve sonbahar bitene kadar yürürdüm çıplak ayaklarla.

Mutlaka birileri bir yerde üzerinize basacaktır. O zaman ayağa kalkıp kalkamayacağınız önemli.

Her şey, her zaman göründüğü gibi değildir. Bazen, işler istediğimiz gibi sonuçlanmadığında, aslında bizim başımıza gelen tam da budur işte.

Eğer insanlar sizden bazı gerçekleri gizliyor veya yalan söylüyorlarsa ellerini içgüdüsel olarak gizleme ihtiyacı duyarlar.

Sabit kalmayın etkiniz azalır.

Kendi kendinizin amigosu olun. Zor bir iş bitirdiğinizde heyecanlanın, zıplayın, şarkı söyleyin. Kendinizi aptal gibi hissetseniz bile kesinlikle yorgun, bıkkın ve stres altında hissetmezsiniz.

Kişinin hayatı düşünün rengine boyanmıştır.

Hayatınızla ilgili alamadığınız kararlar, aldığınız kararlardan daha etkin bir rol oynar.

Değişim ancak içeriden açılabilen bir kapıdır.

Fırsatınız varsa hayal gücünüzü kurtarın. Hayal gücünüzü büyümeye çalışın öğretmenleriniz varsa kulaklarınızı dört açın; size hayatı başarıyı, mutluluğu öğretecek olan onlardır.

İyi bir gözlemci olmaya ve insanoğlunun bilinçsizce yaptığı birçok hareketin anlamını okuyabilmeye başladığınızda yeni ve büyülü bir dili konuşmaya ve anlamaya da başlayacaksınız.

Hayat sadece anlardan ibarettir.

Hepimizin hayatında başarısızlıklar var. Önemli olan başarısızlık sonrası mücadele ruhuyla hayata devam etmek…

Eller belin yukarısında ve açık olduğundan bir şey saklamadığınızı hissettirirsiniz. Sizi dinleyenler güven ve kucaklama hissini yaşarlar. Politikacılar bunu çok sık kullanırlar.

İnsanlar hayalleriyle yaşarlar ve biraz yaşamaya başlayınca tüm hayallerini kaybeder.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.