İtibar İle İlgili Sözler

24.08.2018
İtibar İle İlgili Sözler

Bu yazımızda neler okuyacaksınız: İtibar İle İlgili Sözler, İtibarla İlgili Sözler, İtibar Üzerine Özlü Sözler, İtibar Hakkında Sözler, İtibar İle İlgili Söylenilmiş Sözler, İtibar Etmeyenlere Sözler, İtibar Sözleri Resimli Facebook

İtibar İle İlgili Sözler

Ne kadar iğrenç olursan o kadar itibar kazanıyorsun. (Emrah Serbes)

Bir gün gelecek ki yalancı itibar görüp doğru kabul edilecek, doğru ve namuslu ise itibar görmeyip, doğru sözü yalan sayılacak. (Nuri Tatlıdede)

İtibar güzel bir şeydir ama çok da kırılgandır. (Jane Austen)

İtibar denilen şey boşuna ve yararsız bir yüktür insana. Çoğu kez çalışmadan kazanılır, hak etmeden kaybedilir. (William Shakespeare)

İnsanlar yalınlık ve sadeliğe itibar etmiyorlar artık. (Hasan Yurtoğlu)

Dini bütün Müslümanım, demiştin. Öyleyim. Fakat Hristiyanlarda bir tek şeyi kıskandım: Kadına verilen itibar ve kıymeti! (Falih Rıfkı Atay)

Kimseye hak ettiğinden daha fazla itibar edilmemeli. (Jane Austen)

Belli ki, aşk sevilene itibar kazandırırken, seveni itibardan düşürmektedir. (İskender Pala)

Reklamlar

Şimdi mal, mülk, para kimdeyse itibar onda; Bu dünya, bu haksız dünya niye bozuluyor günden güne? Belli bir şey, eski hatıralar, eski saygılar unutuldu da ondan. (Orhan Kemal)

Üç kişiye acı; cahiller arasındaki alime, zenginken fakir düşene, hatırlı iken itibarını kaybedene. (Şeyh Edebali)

Asla insanların itibarını elinden almayın; onların her şeyi, sizin için hiçbir şeydir. (Frank Barron)

Benim paramı çalarsanız, benden bir çöp çalmış olursunuz; para bir ‘şeydir’, hiçbir ‘şeydir’; benim de başkalarının da kölesi olmuştur. Fakat benden itibarımı alırsanız, bu sizi zengin yapmaz ama beni çok fakir yapar. (William Shakespeare)

Güce değil, adalete itibar etmek lazım. (Ahmet Ümit)

Bir Müslüman büyüğünün dediği gibi; Bir insanın amelleri şeriata uygun değilse, onu uçarken bile görseniz itibar etmeyiniz. (Rasim Özdenören)

Bilim ve sanat, itibar görmediği ülkeyi terk eder. (İbni Sina)

Biliniz ki insanlar kendilerine faydalı olduğunuz müddetçe size itibar ederler. (Balzac)

Yalnızlığın getirdiği avantajlarla çevrili iyi bir itibar şansı, kendi başına yaptıklarından çok daha fazla etiketleyebilir kaderini. (Charles Dickens)

Bunca ırkın, bunca dinin, bunca düşüncenin, bunca anlayışın harmanlandığı şu topraklarda maddeye mi, yoksa manaya mı itibar edilmeli? (İskender Pala)

Reklamlar

İlim ağacı amel meyvesini vermezse itibar dairesinin dışında kalır. (Kınalızade Ali Efendi)

Bir adamın itibarı, başarının doruğundayken çevresinde olan insanlarla değil, en zor zamanında ona yardım etmiş olanlara vefasıyla ölçülür. (Paulo Coelho)

Bir mucize sayesinde itibar kazanmak için sadece iki şey gereklidir: bir şarlatan ve birkaç aptal kadın. (Marquis De Sade)

Bu dünyada namuslu, insaniyetli oldun mu alaya alınıyorsun. Zorba, katil oldun mu saygı, itibar görüyorsun. (Haldun Taner)

Güç ve itibar insan sayısından kaynaklanmaz. İnsanın kalitesinden kaynaklanır. (Ayşe Kulin)

İbadet ede ede muhabbete, muhabbete devam ede ede şerefe, şerefi koruyarak itibara, sevilen katında itibardan aşka, aşk ile dolunca da kemale erişilebilinir. (İskender Pala)

İnsanlar siz hayattayken size saldırarak veya siz öldükten sonra sizi överek itibar kazanırlar. (Chuck Palahniuk)

İtibar 30 yılda kazanılır, bir gecede kaybedilir. (Vehbi Koç)

İtibar bir üzerimize giyeceğimiz ya da ödünç alacağımız bir elbise değildir. İtibar kazanmak, tutarlı davranmayı ve bir karakter bütünlüğüne sahip olmayı gerektirir. (Temel Aksoy)

İtibar görenin, gözden düşüp emir altına girmesi, naza alışanın sıkıntıya katlanması zordur. (Şeyh Sadi Şirazi)

İtibar kazanmak 20 yıl alır; ama o itibarı silmek için beş dakika yeter. Bunu unutmazsanız, başka türlü davranırsınız. (Warren Buffett)

Reklamlar

İtibar kırılgan bir şeydir; bir ince çatlak onu paramparça eder. (Tess Gerritsen)

İtibar paradan daha değerlidir. (Publilius Syrus)

İtibarlı olmak için, sadece kendi çıkarımıza uygun olan durumlarda değil, hayatın her yanında karakter bütünlüğü içinde yaşamamız gerekiyor. (Temel Aksoy)

Kahramanlık insan erdemlerinin en yücesidir. Milletlerin de kahramanları sayısınca itibar kazandığı ve dayanıklı olduğu bilinen gerçeklerdendir. (Hüseyin Nihal Atsız)

Ne kadar utanılacak bir mevkie düşmüş olursak olalım, itibarımızı tekrar yerine getirmek daima elimizdedir. (L. Rochefoucauld)

Onur ve haysiyetine itibar etmeyen, başkasının şerefine itibar etmez. (Şeyh Sadi Şirazi)

Samimi duygular, kendine fazla itibar etmemeyi gerektirir. (Emil Michel Cioran)

Siyaset ve ticaret önemli olana itibar eder, ilim ve irfan ise değerli olana. (Dücane Cündioğlu)

Yalnız yaşayan kızların itibarı olmaz. sütten ak, sudan berrak olsak yine de her iki cinsin saldırısına uğrarız. (Robert A. Heinlein)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.