Disiplin İle İlgili Sözler

20.02.2020
Disiplin İle İlgili Sözler

Bu yazımızda neler bulacaksınız: Disiplin İle İlgili Sözler, Disiplin İle İlgili Sözler Atatürk, Disiplinle İlgili Sözler, Disiplin Üzerine Sözler, Disiplin Hakkında Sözler, Disiplin İle İlgili Söylenmiş Sözler, Disiplin İle İlgili Güzel Sözler, Disiplin İle İlgili Resimli Sözler, Disiplin İle İlgili Sözler Facebook, Disiplin İle İlgili Sözler Tumblr

Disiplin İle İlgili Sözler

Disiplinin sırrı motivasyondur, bir kişi yeterince motive edilmişse, disiplin kendi kendine sağlanır. (Sir Alexander Paterson)

Kurallara uymayan çocuk yoktur; doğru disiplin uygulamayan ebeveyn vardır. (Hatice Kübra Tongar)

Disiplin her şeyden önce gelir. (Aleksandr Puşkin)

Uçmak için iki kanadını birden kullan: bir disiplin, öbürü merhamet. (Paulo Coelho)

Kendini kontrol etme, kendi üzerinde disiplin sağlamaya çalışma çabaları gerginlik yaratıp, üzerinizde dayanamadığınız bir baskı oluşturabilir. (John C. Parkin)

Reklamlar

Yönetimin temel şartı disiplin ve sertliktir. (Nikolay Vasilyeviç Gogol)

Duygu ve düşüncelerin yalnızca disiplin altına alınması neredeyse bir hiçtir: önce beden ikna edilmelidir. (Friedrich Nietzsche)

Serbestliği ararsan arzularının kölesi olursun, disiplini seçersen gerçek özgürlüğü bulursun. (Frank Herbert)

Disiplin, yeteneği beceriye dönüştüren şekillendirici bir ateştir. (Roy Smith)

Disiplin, büyük başarılar elde etme konusunda insanoğlu için bir çeşit kutsal eldir! (Mehmet Murat İldan)

Hiçbir buhar ya da gaz, sıkıştırılmadan bir güç oluşturamaz. Hiçbir nehir tünellerden geçmeden ışığa ve enerjiye dönüşmez. Hiçbir hayat odaklanmadan, adanmadan ve disipline olmadan gelişemez. (Harry Emerson Fosdick)

Disiplin insanları değiştirir. (Gustave Le Bon)

Kendine saygı disiplinin meyvesidir, haysiyet birine hayır diyebildikçe büyür. (Abraham J. Heschel)

Doğru eğitim disiplin ister. (Ayşe Kulin)

Reklamlar

Erdemli insan, başkalarına emir vermekten ziyade, kendini disipline etmeye çalışır. (Lao Tzu)

Mete Türk milletini yaratan insandır. Savaşta enerji,dahilde disiplin, milli bir itaat ruhu ve devletçilik gibi vasıflar Türk milletine Mete’den kalan yadigârlardır. (Hüseyin Nihal Atsız)

Disiplin, gaye ile başarıyı bağlayan köprüdür. (Jim Rohn)

Disiplin ve konsantrasyon ilgilenip ilgilenmediğiniz meselesidir. (Tom Kite)

Her disiplin eksikliği kendini engellemeye ve kendinden iğrenmeye dönüşür. (Maria Champian)

Her disiplinli çabanın birden çok ürünü vardır. (Jim Rohn)

Gerçek disipline sahip bir adam asla biriktirmez, her an öğrendiği şeyin olduğunu hisseder ve tekrar cahil olur. Bu cahillik ışık saçar. (Osho)

Büyük olmak isteyen kendine karşı zafer kazansın: Yani disiplinli olsun. (Harry Truman)

Başarı yalnız yetenek değil, disiplin,özveri,bağımsız ve ödünsüz bir kişilik,içten bir yurt ve insan sevgisi gerektirir. Ancak o zaman, gerçek ve hak edilmiş bir başarı olur. (Atilla İlhan)

Reklamlar

Disiplin, bir yandan da nefs terbiyesidir. (Nasuh Mahruki)

İki ağırlık vardır, birisi disiplinin ağırlığı, diğeri pişmanlığın, disiplinin ağırlığı küçüktür, pişmanlığınki ise tonlarcadır. (Jim Rohn)

Düzenli ve yerleşik ilişki aslında bir disiplin işidir. (Buket Uzuner)

Yataktan çıkaran karakterdir, taahhüt harekete geçirendir, devamını sağlayansa disiplindir. (Zig Zagler)

Disiplin bir ordunun ruhudur, o küçük topluluğu yenmesi zor bir hale sokar, zayıflara başarı sağlar, bütün orduya saygı toplar. (George Washington)

Öğrencinin ilk çalışması çalışmayı öğrenmektir, zekanın eğitimine giden yol, iradenin disiplininden geçer. (Andre Maurois)

Düşüncelerinizi disipline sokmak, davranışlarınızı kontrol altına almak! Düşünceleri ıslah etmek ve davranışlara biçim vermek! Bu yöntemler insan doğasına uygun değil! Ah, bizler hayvan terbiyecileri değiliz! (Friedrich Nietzsche)

Gerçek bilgi, disiplinli ve denenmiş bilgidir. (Cemil Meriç)

Disiplin imkânlı olanın ısrarla tekrarlanmasıyla fethedilen imkânsızlıktır. (Frédéric Gros)

Açıktır ki, herhangi bir türden eğitim, terbiye ve disipline dayalı farklı alışkanlık türleri, uzun bir şartlı refleksler zincirinden başka bir şey değildir. (Adrian Furnham)

Büyük insanların hayat hikayelerini okurken, ilk zaferlerini kendilerine karşı kazandıklarını görmüşümdür, hepsinde de öz disiplin başta geliyordu. (Marry Truman)

Tahsilli bir adam ile tahsilsiz bir adam arasındaki fark, bir meselenin esaslı noktalarını kavramak hususunda kendini gösterir. Tahsilden elde edilecek en büyük istifade, disiplinli bir kafaya sahip olmaktır. (John Grier Hiben)

Uzun vadede kuralları esnetenler, çiğneyenlerden daha çok zarar verir. Kuralları esnetenler bunu işlerini halletmek için yaptıklarını söylerler. İşin aslı bunu kendi çıkarları için yaparlar. Bunu yaparlar çünkü disiplinden yoksunlardır ve disiplinin yokluğu, işleri mahveder. (John Verdon)

Başarı, zamanla kazanılan ve planlayabileceğin her şeyin ötesinde getiriler sağlayan küçük günlük disiplinler vasıtasıyla oluşur. (Robin Sharma)

Disiplin rafine işlemidir, yetenek yapılabilirliğe dönüşür. (Roy Smith)

Sabır/katlanma en zor disiplindir, ama kim ki sabreder, en büyük zafer onundur. (Buddha)

Disiplin ne istediğinizi hatırlamaktır. (David Campbell)

Her şeyden önce askere insanca muamele edip adilane davranmalı , bir yandan da onları çelik gibi disiplin altında tutmalıyız.Bu zafere giden en emin yoldur. (Sun Tzu)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.