Polis İle İlgili Sözler

Polis İle İlgili Sözler

Polis İle İlgili Sözler, Polis Sözleri Kısa, Resimli Polis Sözleri, Polis Sözleri Komik, Polislikle İlgili Komik Sözler, Polis Eşi Olmak İle İlgili Sözler, Hayalim Polis Olmak Sözleri, Polis Sözleri Damar

Polis Sözleri

Gece rahat bir şekilde yürüyebiliyorsam polisler sayesinde.

Toplum güvenliğinin en temel öğesi polistir.

Polis’e yardım et, asla kötülük etme, senin ve aileni koruyan bir polis asla unutma.

Polise taş atma, onlara teşekkür et.

Türk polisi Atamızın İlke ve İnkılaplarını koruyacak olan fertlerdir.

Türk polisi Atanın izinden giden önemli insanlardır.

Polis devlet gücünün temsilcisidir.

Polis demokratik düzenin kararlı koruyucusudur.

Polise sevgi demek, refah ve huzurlu gelecek demektir.

Polisler canımızı ve namusumu koruyabileceği en değerli emniyet güçleridir.

Türk polisi Atasının izinde halkının hizmetindedir.

Herkesin polisi kendi vicdanıdır.

Reklamlar

Polis iç güvenliğimizin teminatıdır.

Polis kanun adamıdır. Ona her zaman saygı göstermeli ve itaat etmelidir. Atatürk

Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanlar karşısındadır. Atatürk

Polisler bacılarımız, abilerimiz veya kardeşlerimizdir. Huzur ve güvenlik için toplumda görev yaparlar.

Polis kadar disiplinli bir insan toplumun en değerli altın varlıklarıdır.

Bugün rahat bir şekilde uyuyorsam eğer kendimizi çok daha iyi hissederim.

Türk polisi Atatürk ilke ve inkilaplarının yılmaz savunucusudur.

Huzurla uyumak istiyorsanız onun sırrı polislere olan güvendir.

Polis ol, polisle ol, polislik olma.

Türk polisi gücünü yasalardan ve halkından alır.

Polis toplumun en önemli değerleri olduğundan insanlara güzel gelecekler sunar.

Hukuk’un eli ve kolu emniyet güçleridir. Toplumsal olarak değerler kazandırır.

Polise saygı, devlete saygıdır.

Adalete ilk açılan kapı karakoldur.

Polisin varlığı güven ve huzur dolu toplum yaratmaktadır.

Reklamlar

Halkın huzuru polisin gururudur.

Türk polisi Kanun hakimiyetinin teminatıdır.

Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şevkatli olmalıdır.

Polis Sözleri Uzun

10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatımızın. Yıldönümünü kutlarken; teşkilata bugüne kadar emek vermiş ve vermekte olan tüm polislerimize saygılarımı sunuyor, şehit polislerimizi ise rahmetle anıyorum.

Bu onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek Karaman’ın güven ve huzur şehri olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan emniyet teşkilatına teşekkürlerimi sunarım.

Denetime açık, şeffaf ve hesap verebilirlik gibi çağımızın gerektirdiği özelliklere sahip olan polis teşkilatımız, halkımızın kaliteli hizmet beklentilerine de cevap vermektedir. Anayasa ve yasalardan aldığı güçle görevini yapan bu teşkilatımız temel hak ve özgürlüklerin korunmasına hizmet eden güvenlik duygusunu tesis etmede çok ciddi bir görevin de uygulayıcısıdır.

Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde. Yıldır çalışmaktadır. Allah Türk Polisini korusun!

Reklamlar

Ülkemizin ve milletimizin huzur ve asayişinin sağlanması kadar milli birlik ve beraberliğimizin devamı içinde vazgeçilmez bir unsur olan polis teşkilatımız, köklü kurumlarımızın başında gelmektedir. Kuruluş yıldönümünü kutladığımız bu günde, milletimizin bağrından çıkmış güzide mensuplarının fedakâr ve cansiperane çalışmalarının Halkımıza güven ve gurur verdiği muhakkaktır.

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatının 171. yılını bu duygular içinde kutlarken, görevlerinde başarı ve mutluluklar diliyorum. Allah Türk Polisini korusun!

Böyle bir mesleğin icrasının da elbette bazı zorlukları olmaktadır. Halkın güvenliğini sağlamak ve onları korumak kolay değil, bu açıdan bakınca teşkilatın ne kadar önemli bir görev üstlendiğini görmekteyiz. Halkında, bizimde polislerimize bu zorlu görevde yardımcı olunmasının gerektiği bilincinde olmalıyız.

Tüm emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm Emniyet mensuplarına da, Allah’tan rahmet, onların yakınlarına da,  halen görev başında bulunan polislerimize de Polis haftası ve Polis günü vesilesiyle; minnet ve saygılarımı sunuyorum.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun yıl dönümünü kutluyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum.

Tüm emniyet mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyor; görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor. Görevleri başında olan mesai arkadaşlarıma ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın. Kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı kutluyorum.

10 Nisan, “Polis Günü”, Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.