10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri

Bu yazımızda neler okuyacaksınız: 10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri, 10 Kasım Mesajları, Ata’ya Özlem Sözleri, Ata’yı Anma Sözleri, Atatürk’ü Anma Sözleri, 10 Kasım Sözleri Resimli, Atatürk’e Özlem Sözleri, 10 Kasım Duygulu Mesajları, 10 Kasım Özlem Sözleri

Reklamlar

10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri

Canım Atam seni özlemle, saygıyla anıyoruz. Ruhun şad olsun.

Bir 10 Kasım sabahı yine Türkiye yasta, saat 9.05 geçe hayat duracak, kara toprak Atamızı bizden alacak.

Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak yaşamış ve öyle de kalacaktır.

Ey büyük Atatürk bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu. Bizlere bıraktığın emanetimize gözümüz gibi bakıyoruz ve bakmaya da söz veriyoruz.

Bizim her kasım gözlerimiz yaşlı, kalplerimiz hüzünlü, Yüce Türk milletinin başı sağolsun.

Atatürk bir barıştı, Atatürk bir önderdi, Atatürk bir öğretmendi, Atatürk bir kurtarıcıydı. Seni özlemle ve saygıyla anıyoruz.

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran sarı saçlı mavi gözlü büyük lider, sen Türk milletinin kalbinde sonsuza kadar yaşayacaksın.

Reklamlar

Kasımda aşk başka mıdır bilmem ama 10 Kasımın hüznü çok ağırdır, gözlerimizden yaş, yüreklerimizden matem dökülür.

Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz cumhuriyetin.

Biz Türk gençliği senin emanetine sahip çıkıyoruz ve çıkmaya da devam edeceğiz. Bizler senin yolunda büyüdük, selin yolunda yürümeye devam edeceğiz. Ruhun şad olsun Atam.

  Ölen Babaya Özlem Sözleri

Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.

Bugün 10 Kasım sabah güneş başka bir doğdu bugün; biraz hüzünlü, biraz duygulu, bugün kuşlar her gün ki gibi neşe ile ötmediler, bugün ülkemde yas var, bugün ülkemde matem var. Sen yattığın yerde rahat uyu Atam bizler senin ışığın doğrultusunda yürümeye devam edeceğiz.

Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez. Ruhun şad olsun büyük lider.

Bu sabah ufukta bir ışık yerine karanlık belirdi. Güneş doğmuyor, hava karanlık sokaklar ıssız, 80 milyon hüzünlü.

10 Kasım 1938’den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun.

10 Kasım 1938 yılından yıllar geçti gitti ama aradan bu kadar çok geçen yıl bizim sana olan özlemimizi daha da artırdı. Seni çok özledik Atam.

Bugün 10 Kasım yine sirenler çalacak, yine bayraklar yarıya inecek.  Her on kasımda olduğu gibi

Reklamlar

Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur. Yastayız, hüzünlüyüz.

  Ramazan Bayramı Sözleri

Bizler annemizden veya babamızdan masallar dinleyerek büyümedik. Bizler gerçek kahramanlık mücadelelerini duyarak büyüdük. Dün senin kahramanlığın ışığında büyüdük, bugün Türk gençliği olarak senin yolunda yürümeye devam edeceğiz.

Milletimizin güvenine layık olacak bir şekilde millet adına çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam edeceğimize manevi huzurunda söz veriyoruz.

10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk’sün.

Seni anlıyoruz büyük Atatürk, seni seviyoruz tüm kalbimizle, seni özlüyoruz büyük Atatürk, seni sevgi ve özlemle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve yeniliklerin sahibi olan Atatürk, fikirleri ile her zaman yaşayacak ve yaşatılacaktır. Seni özlemle anıyoruz.

Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiçbir şey kar kalmayacaktır. Sen Rahat uyu paşam.

Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının …. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

Reklamlar

Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.

Bu yüce millet bir 10 Kasım’da daha Anıtkabir’e akın akın gidiyor. … yıldır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir.

Yine bir 10 Kasım ve sen yoksun. Seni çok özledik be Atam. Sensiz geçen … yılda boşluğun hiç dolmadı. Mekânın cennet olsun.

  Babalar Günü Mesajları

Sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar.

Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.

Büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her On Kasım’da. Geçen her yıl seni daha da çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir