Endişe İle İlgili Sözler

22.08.2018
Endişe İle İlgili Sözler

Bu yazımızda neler okuyacaksınız: Endişe İle İlgili Sözler, Endişeyle İlgili Sözler, Endişe Hakkında Sözler, Endişe Üzerine Sözler, Endişe İle İlgili Söylenilmiş Güzel Sözler, Endişe Sözleri Resimli Facebook, Sevgiliye Endişe Mesajları

Endişe İle İlgili Sözler

Endişe de bir korku biçimidir ve bütün korku biçimleri yorgunluk yapar. (Bertrand Russell)

İmana ağırlık ve öncelik vermekle kuracağımız hayat endişe, korku ve tehlikelerden korunmuştur. (İsmet Özel)

Korkacak hiçbir şey yok, çünkü biz kaybedecek hiçbir şeye sahip değiliz. Öyleyse bu korku niye, endişe niye, kuşku niye? (Sinan Yağmur)

Karşısındaki ister kadın, isterse erkek olsun onu yok etmekten çok, sürekli bir endişe ve korku halinde tutmayı tercih eder. Zekâ ve siyaset de budur zaten. (Dostoyevski)

Güne bir kahkahayla başla ve günün geri kalanı için endişe etmene gerek kalmaz. (Douglas Fairbanks)

Ben gelecek için hiç bir endişe duymadım. O yeterince hızlı geliyor. (Albert Einstein)

Sevgi, verdiğiniz zaman biteceğinden endişe duymayacağınız şeylerden birisidir. (Masaru Emoto)

Başkalarının senin hakkında ne düşündükleri konusunda endişe duyduğun sürece, onlar senin sahibindir! (Neale D. Walsch)

Reklamlar

Dünün üzüntüleri ve yarının endişeleriyle donatılmış bir kalpten, bugün için bir şey bekleme. (Hannah Arendt)

Endişe ve güvensizliklerine gülümse. Kuruntularına komik şeyler olarak bak. İlkinde zor gelecektir ancak zamanla alışacaksın. (Paulo Coelho)

Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? (Şems-i Tebrizi)

Endişe, olumsuzlukları yok edemez; aksine, endişe, olumsuzluk ihtimalini arttırır. (Muhammed Bozdağ)

Yaşam yürüyen bir gölge, kötü bir aktördür. Sahnede olduğu sürece sürekli bir şeylerden endişe eder. (William Shakespeare)

Endişelerinizden kurtulmak istiyorsanız, yaşamaktan en çok korktuğunuz şeyin bir gün başınıza geleceğini kabul edin. (Sokrates)

Endişelerimizi bir gün sonraya bırakmak büyük bir sanattır. (Alain)

Yaşamımızı ölüm kaygısıyla, ölümümüzü de yaşama kaygısıyla bulandırıyoruz. (Cemil Meriç)

Yapabileceğinizin en iyisini yapıyorsanız, başarısızlık hakkında endişelenmenize gerek yoktur. (Robert Hillyer)

Dünya sizi doyurduğu sürece, kimsenin kafanızdaki fikirler konusunda endişe etmesi gerekmiyor. Herkesin hayal gücü köreldiğinde artık hiç kimse dünya için bir tehdit olmayacak. (Chuck Palahniuk)

Reklamlar

Korkulardan, endişelerden uzakta her saniye yaşadığımı bilirim. Çaresizlikler beni korkutmaz. Şu aşağılık dünyanın hiç bir acısı seni sevmeyi unutturamaz bana artık.  (Ümit Yaşar Oğuzcan)

Kadınların sorunu bu; öteki endişelenecek diye endişe ediyorlar. (Ursula Le Guin)

Bir kadın, bir koca buluncaya kadar geleceği konusunda endişelidir. Bir erkek ise ancak bir kadınla evlendikten sonra geleceği konusunda endişelenmeye başlar. (George Bernard Shaw)

İnsanın yaşamı için en çok endişe ettiği zamanlar var ya! İşte yaşadığını da en çok o zamanlarda hissediyorsun. (Joyce Maynard)

Endişeyle varlık ve bolluk içinde yaşamaktansa, korku ve sıkıntıları kovup, açlık içinde ölmek daha iyidir. (Epiktetos)

Başarısız olacağımız düşüncesi bizi endişeye boğar çünkü başarı, dünyanın bize güler yüz göstermesi için kullanabileceğimiz tek kozdur. (Alain de Botton)

Endişe, aşkın en büyük katili oysa… (Anais Nin)

Aklımızı endişelerden arındıracak şeyleri yapmayı ertelemek için hep mazeretler buluyoruz. Sanki endişe etmek bir lüksmüş ve onu kaybetmek istemiyormuşuz gibi. (Maeve Binchy)

Belki de o kadar geç değildi, bir çıkış vardı her zaman, neden olmasın. Bazen derin endişe ve huzursuzluklarla beraber insan, o ana kadar hiç duymadığı sevinç kıpırtılarını da duyuverir içinde. (Emrah Serbes)

Reklamlar

Endişeleri düşünürsen başarısız olursun, endişeleri bırakıp zaferi düşünürsen başarılı olursun. (David Schwartz)

Endişe insanı içten içe kemiren bir his olduğu için bundan kurtulabilmek epey zaman alır, çünkü o çok sinsidir, kendini hiç olmadık zamanlarda gösterir. (Lüset Kohen Fins)

Endişe, çoğu kez küçük bir şeye büyük bir gölge verir… (İsveç Atasözü)

Değiştiremeyeceğimiz bir şey üzerinde endişe etmenin kimseye faydası yoktur. (Caitlin Kiernan)

Kontrolünüz dışındaki şeyler için endişe duymak hastalanmak için oldukça iyi bir formüldür. (Robin Sharma)

Tehlikenin korkusu, gözle görülür bir tehlikenin kendisinden on bin kez daha ürkütücüdür; endişenin yükü bize, endişe duyduğumuz kötülükten kat be kat büyük gelir. (Daniel Defoe)

Genç görünmek arzusu bilhassa ölüm endişesinden kaçınmak için beslenir. Sanırız ki, genç göründüğümüz nispette ecelden uzağız. (Cenap Şahabettin)

İnsanlar kendi içlerine dönerek yalnızlaşıyor. Kopuyor diğerlerinden, derdini açamıyor kimseye, hiçbir şeyini başkalarıyla paylaşamıyor. Korku, endişe, telaş, umutsuzluk ve sevgisizlik dolu yalnız bir hayatı, kendi kendine yaşamaya çalışıyor. (Yavuz Bahadıroğlu)

İnsanların düşüncesine özellikle bir şey cazibe verir, o da endişe, tasa nedir bilmeyen bir kafa, beni kızdırır ve sıkar. (Andre Gide)

Sakın, endişelerden sakın! Fikir, aslan ve yaban eşeğidir; gönüller de ormanlıklar. (Hz. Adem a.s)

Huzur içinde yenen yavan ekmek, endişe içindeki ziyafetten iyidir. (Aisopos)

İnsan bir damla kan ve bin endişe. (Şeyh Sadi Şirazi)

Endişelerimizin, korkularımızın yarısından çoğu başkalarının bizim için ne düşündüğü kaygısından gelir ve bu zehirli bir dikene benzer. Bunu çıkarıp atamadıkça yaşayamayız, biz olamayız. (Arthur Schopenhauer)

Ne denli az şeyiniz kalırsa, kaygılanacak o kadar az şeyiniz olur. (Buda)

Öğrendim ki insan kendi hayatından endişe ettiği için değil, içinde sevgi olduğu için yaşar. (Tolstoy)

İnsanların içinde bulundukları an ne olursa olsun, bir şeylerin yeniden kötüleşeceği hissi, kör bir endişeye dönüşür. (Tarık Tufan)

Sonuçta bu kıskançlıklarla yaşamak zorundasın. İncittiklerini düşünüyorlar. Beni hiçbir şey incitemez. Ne kadar büyük yıldızsan, o kadar büyük hedefsin. En azından konuşuyorlar. Konuşmayı bıraktıklarında, o zaman endişe etmelisin. (Michael Jackson)

Üzüntü ve korku geçici durumlardır. Bir yanda sebep, diğer yanda endişe vardır. Sebep üzüntüye, endişe korkuya neden olur. Eğer sen sebeplerin ve endişelerin önüne geçebilirsen onların gücünü kırabilirsin. Onların esaretinden kurtulabilirsen korkuları ve üzüntüleri aşabilirsin. Bu da ancak ve ancak iman ile olur. Manevi güçle. (İmadüddin Halil)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.