Dayanmak İle İlgili Sözler

20.01.2020
Dayanmak İle İlgili Sözler

Bu yazımızda neler bulacaksınız: Dayanmak İle İlgili Sözler, Dayanmakla İlgili Sözler, Zorluklara Dayanmak İle İlgili Sözler, Dayanmak İle İlgili Sözler Tumblr, Dayanamamak İle İlgili Sözler, Sırtını Yaslanmakla İlgili Sözle, Sırtını Yaslamak İle İlgili Sözler

Dayanmak İle İlgili Sözler

Ne seni unutmak için bir çabam var ne de aşkımı körükleyen bir rüzgar. Ne seni görmeden durabilecek kadar güçlüyüm ne de görmeye dayanacak kalbim var.

Dayanmak, kaderi yenmektir. (Thomas Campbell)

Güvenmek ve dayanmak için Allah yeter. (Nisâ 171)

Zora dağlar dayanmaz, aşığa yollar dayanmaz. (Atasözü)

Zihinsel dayanıklılık, başarı için gereklidir. (Vince Lombardi)

Kardeşlik düşmesin diye tutmak, kardeşlik bırakmayacağını bilerek dayanmak.

Dayanılması en zor acılar, insanın içinde gizlediği acılardır. (Balzac)

Reklamlar

Çıplak bedenler bizi şaşırtmıyor artık, çıplak beyinlerdir varlığına dayanamadığımız. (George Bernard Shaw)

Hayatın, zorlukların üstesinden gelmek, bir seviyeden diğerine ulaşmak, yeni dilekler dileyip bunların gerçekleştiğini görmenin ötesinde verdiği bir haz yoktur. Büyük ya da takdire değer bir girişimde bulunan kişinin dayanma gücüne, önce umudu, sonra da neşesi destek verir. (Samuel Johnson)

Kendimizde her zaman başkalarının acısına dayanacak gücü buluruz. (La Rochefoucauld)

Kısa süre sonra kurtların bedenimi yiyeceği düşüncesine dayanabiliyorum, ama felsefe profesörlerinin benim felsefemi kemirdikleri düşüncesi ürpermeme neden oluyor. (Arthur Schopenhauer)

Hezeyan, kaygan ve belirsiz dünyada, buna dayanamayan birinin yaptığı sabitleme işlemidir. (Tahir Musa Ceylan)

Enerjiniz ve dayanma gücünüz, aldığınız kararların bir sonucudur. (Randy Gage)

Reklamlar

İçimde sakladığım bir şehirdesin, unutmaya kıyamıyorum, geceler karanlık geceler hüzün, bu deli hasrete dayanamıyorum, ben sevmekten suçlu aşktan sanığım, hala sana aşık ve hala yanığım seni çok seviyorum.

Sevmek güzel meslek, ama zor. Can dayanıyor dayanmasına ama yürek gitti gidecek. (Cemal Süreya)

Sonunda acı getirecek zevklerden kanabilen, sonunda zevk getirecek acılara da dayanabilen insan mutlu ve başarılıdır. (Montaigne)

Dağılmak yok, dayanmak var. Dertler de sonsuz olmaz ya! Usanmak yok, sabır var! Rüzgar da hep böyle esmez ya!

Kötü bir döneme girdiğinde ve her şey sana karşı gibi göründüğünde, bir dakika bile dayanamayacakmışsın gibi geldiğinde, sakın pes etme! Çünkü işte orası, gidişatın değişeceği yer ve zamandır. (Mevlana)

Güçlüğe hemen hemen her insan dayanabilir fakat onun karakterini sınamak istiyorsanız ona yetki verin. (Abraham Lincoln)

Günümüzde insanların mutluluğu eğlenmeğe dayanmakta. Eğlenmenin altındaysa almanın, tüketmenin doygunluğu yatmaktadır. (Eich Fromm)

Reklamlar

Gurbet acı gelir sözlerime, dayanamaz oldum hasretine.

Kişi sevgi içindeyken, başka zamanlarda dayanabileceğinden çok daha fazlasına dayanır, her şeye katlanır. (Friedrich Nietzsche)

Bazı insanlar bilgi sahibi oldukları için bazı toplumlarda kendilerini başrol olarak görürler nitekim güven ve şeref kazanmak bilgiye dayanmıyor.

Ağaca dayanma çürür insana güvenme ölür. (Türk Atasözü)

Bütün acılara dayanılır, yeter ki ekmeğin olsun. (Miguel de Cervantes)

Yükselmenin iki türlüsü vardır; birisi, kendi değerine dayanmak, diğeri başkalarının değersizliğine dayanmaktır. (Jean de La Bruyere)

Hepimizde, başkalarının dertlerine dayanacak kadar güç vardır. (Montesquieu)

Demir olsam çürürdüm, toprak oldum da dayandım. (Yaşar Kemal)

Talebeydim ve silgim bir parça araba lastiğiydi, defterleri yırtar kendi eksilmezdi; oradan bilirim, her sözü lastikli adamlar kaybetmeye dayanamayanlardır, içlerinde ruhunuzun yırtılmasını göze alamıyorsanız, dışlarına yaklaşmayın. (Tahir Musa Ceylan)

Yasalara dayanan yargılamadan daha büyük bir yargılama vardır ki, o da her insanın kendi vicdanıdır. (Mahatma Gandhi)

Kim sabrederse, Allah ona dayanma gücü verir. Kimseye sabırdan daha hayırlı ve daha geniş bir ikram verilmemiştir. (Hadis-i Şerif)

Neredeyse bütün erkekler güçlüklere dayanabilir, ama bir adamın karakterini test etmek istiyorsan, ona güç ver. (Abraham Lincoln)

Bir başka insana verebileceğiniz en büyük hediye, dayanma gücüdür. (Caroline Myss)

İnsanoğlu bir hafta susuzluğa, iki hafta açlığa, uzun yıllar evsizliğe dayanabilir; ama yalnızlığa dayanamaz. Tüm işkencelerin ve tüm ıstırapların en kötüsü budur. (Paulo Coelho)

Ruhsal ilişkiler örgüsünden koparılıp alınmış bir tek ruhsal olaya dayanılarak insanı tanımak gibi bir işe kalkışılamaz. (Alfred Adler)

Dayanmak’ın içinde yanmak da var.

Nikâh masasına oturdun işte, dayanmak çok zormuş böyle sevince, sana mutluluklar, sözüm kardeşçe, at artık imzanı, git bir an önce.

Gençliğimizdeki neşelilik ve karamsarlığa kapılmama hali, kısmen hayat tepesine tırmanıyor ve tepenin öteki tarafındaki ölümü görmüyor olduğumuz gerçeğine dayanır. (Arrhur Schopenhauer)

Olgun insanlar en derine kök salmak zorundadır, güçlü fırtınalara dayanmak zorundadır. İhanetlere ve soytarılara alışmak zorundadır.

Acıya dayanma gücü yetinmenin büyüklüğüyle paralel gider, yetinme de bir acıdır çünkü. (Tahir Musa Ceylan)

Sadece özür dilemek istemiştim. Yapamadım saçma gururuma yenildim ama sessizce çekip gitmene de dayanamadım. Beni affet olur mu? Çok pişmanım.

Yakışmıyor cepheyi terk edişin, mert dayanır namert kaçar sevdiğim. (Cemal Safi)

Sabır; çekilen şeyi duymamak değil, ona dayanmayı bilmektir. (Necip Fazıl Kısakürek)

Babamın bir sözü vardı. Yıkılmasına herkes yıkılır, derdi. Ama erkek olan dayanır. (John Steinbeck)

Ağaca dayanma kurur. İnsana dayanma ölür.

Yaşamak için bir nedeni olan, her türlü nasıla dayanabilir. (Friedrich Nietzsche)

Taş olsam yandım idi. Toprak olduk da dayandım. (Aşık Veysel Şatıroğlu)

Biz Türk’üz. Tarihimize ve en yakın mazimize dayanarak Türk’üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız. (Hüseyin Nihal Atsız)

Vücudun dayandığı yerde ruhun pes etmesi üzücüdür.

Kuvvete dayanmayan adalet aciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir. (Blaise Pascal)

Kadın, doğası gereği zayıftır; ama acıya en çok o dayanır. Kadının direncini kıran tek şey; hayal ettiği erkeğin boş çıkmasıdır. (Paul Auster)

Biz papatya yoluyoruz seviyor mu sevmiyor mu diye. Hayatta bizi yoluyor aslında dayanacak mı dayanamayacak mı diye. (Paul Auster)

Güven mi dedin. Hayatta kimsenin eline sımsıkı sarılma, kimsenin duvarına dayanma; gün gelir o eller gevşer, gün gelir o duvar çöker.

Kimse sandığı kadar dayanıklı değildir. Herkes bir gün incinir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.