Evlilik İle İlgili Dini Sözler

08.04.2021
Evlilik İle İlgili Dini Sözler

Evlilik İle İlgili Dini Sözler, Evlilikle İlgili Dini Sözler, İslami Evlilik Sözleri, Evlilik İle İlgili Sözler İslami, Evlilik İle İlgili Hadisler, Evlilik İle İlgili Dini Sözler Resimli, Evlilik Sözleri Güzel Kısa

Evlilik bir aile oluşturmanın bir yuva kurmanın ilk adımıdır. Evlenme çağına gelmiş her erkeğin ya da kızın hayalidir hayırlı bir eş bulup aile kurmak. Evlilik göründüğü gibi hemen olacak bir şey değildir. Evlenilecek kişinin dürüst, temiz ve Allah’ı bilen ibadet eden, eşine saygıda kusur etmeyecek kişiden olması uzun sürecek mutlu ve huzurlu bir yuvanın ilk ve en önemli unsurudur. Dinimize göre yaşayan bir eş bulmak hayırlı bir ömrün ilk basamağıdır.

Evlilikle İlgili Dini Sözler

* Ben bir hataya düştüğümde benim uyaranım olur musun? Birlikte hayırlı bir hayat yaşamak için benimle evlenir misin?

* Şükürler olsun öyle birini sevdim ki. Bırak yüreğimi gözlerimin bile mecali yok aldatmaya. Elhamdülillah.

* Benim niyetim sevgili olmak değil, bir olup hayırlı ve mutlu bir yuva kurmak.

* Benim için bu dünyadaki en büyük zenginlik, gözlerine baktıkça mutluluğu gördüğüm, ellerini tuttukça huzura kavuştuğum, her an Allah’ıma şükrettiğim hayırlı bir eştir.

* Sen benim ahlaksızlık ve yozlaşmayla mücadelem para için kendini satana küfredişim başkalaşana verip veriştirişimsin Ve eskiyi özleyişimsin. Benimle evlenir misin?

* Eğer eşlik edecekse adına soyadım, Ahiret’e kadar Allah için senindir sol yanım.

Reklamlar

* Allah’ım bizlere huzur ve mutluluk içinde bir yuva kurmak nasip etsin. Seninle evlenmek benim en büyük mutluluğum olacaktır.

* Allah’ım sen bana dünyada ahiretimi kazandıracak huzur ve mutluluk içinde yaşayarak senin rızanın kazanan, Peygamber efendimizin şefaatine nail olacak bir eş nasip eyle.

* Kişi en çok neyi severse imtihanı ondan olurmuş. Elhamdüllilah, seni sevdireni seviyorum.

* Sen benim yalandan ve sahteden kaçışım Riyadan bıkışım gerçeği arayışımsın Ve nihayet doğrunun tadına varışımsın. Benimle evlenir misin?

* Allah’ım rızana uygun yuvalar kurmayı ve kurdurduğumuz bu yuvalar da yine senin rızan için yaşamayı nasip eyle.

* Parklarda buluşmak, diskolarda eğlenmek değildir niyetim, Allah’ın izniyle iman içinde bir yuva kurmaktır tek hayalim.

* Senin gibi biriyle beni karşılaştırdığı için, seni bana sevdirdiği için Rabbime sonsuz şükürler olsun. Rabbim bizi aynı çatı altında, mutlu ve huzurlu etsin.

  Dini Evlilik Sözleri

* Allah herkese kalbi iman dolu, dili kuran okuyan, beş vakit namazını kılan eş nasip etsin.

* Sen benim yaşama ülküm namusa olan düşkünlüğüm namussuzluğa küskünlüğümsün ve gururum onurumla olan bütünlüğümsün. Benimle evlenir misin?

* Mutlu bir yuva ancak hayırlı bir eş ile olur. Eşim olur musun?

Reklamlar

* Sen benim hayat ve kaderle inatlaşmam ekmek için kavgam bitmek tükenmek bilmeyen davamsın ve zorluklara karşı yılmayışımsın. Benimle evlenir misin?

* Sen benim sonsuz sadakatim merhametim hissiyatım şefkatimsin ve aman diyene yüz çevirme yişimsin. Benimle evlenir misin?

* Sen benim bugünüme şükür ve yarınıma dua edişim azla yetinişim çoğa göz dikmeyişimsin ve kapan mayan avuç içimsin. Benimle evlenir misin?

* Evlilik bu dünyanın hem cenneti hem cehennemidir. Eş değil aslında bir dünya seçiyoruz. Allah bir ömür iyi ki dedirtecek eşler nasip etsin.

* Sen Rabbimin bana gönderdiği bir emanetsin. Ömrümün son anına kadar sana gözüm gibi bakacağıma, seni her zaman mutlu edeceğime söz veriyorum.

* Olacaksa senin gibi bir eşim olsun, her günüm huzur ile dolsun. Benimle evlenir misin?

* Hayırlı eş, huzurun başlangıcıdır. Hz. Ali

* Bizim evliliğimiz bir heves değil, bizim mutluluğumuz gelip geçici değil, bizim amacımız Allah’ın rızasına, Peygamber efendimizin sünnetine uygun mutlu ve huzurlu bir yuva kurmaktır.

* Rabbim soğan soyarken bile mutlu olacağımız yuvalar nasip eylesin.

Reklamlar

* Diyorum ki yar; ellerimi tutan ellerin Cennete götüren rehberim olsun. Benimle Evlenir misin?

* Evlilik duygular ve imkanlar üzerine değil iman ve ahlak güzelliği üzerine kurulmalıdır. Mevlana

* Sen benim karakterim ve kişiliğim objektif fikrim sübjektif hissimsin ve hayata bakışımsın. Benimle evlenir misin?

* Seni dilimden yüreğime düşürene hamdolsun. Benimle evlenir misin?

* Evlilik geçici duygular ve imkanlar üzerine eyguzelsozler.com değil, iman ve ahlak güzelliği üzerine kurulmalıdır.

* Sevenin her zaman bir sevdiği olmalı, sevenin sevdiğinden başkasını görmemeli gözü, her şeyin hayırlısını istemektir en güzeli.

* Sen benim menfaate ve çıkara tepkim almak için verene öfkem ille de karşılık bekleyene lanetimsin Ve alayına isyan edişimsin. Benimle evlenir misin?

  Dini Evlilik Sözleri

* Sen benim her şeye rağmenim asla pes etmeyişim başımı öne eğmeyişimsin ve ümidimi yitirme yişimsin. Benimle evlenir misin?

* Ben öyle yatakta kahvaltı, mum ışığında yemekler istemem, sen beni sabah namazına kaldır yeter.

* Benim için en büyük hazine, kendisine baktıkça Allah’ı hatırlatacak bir eştir.

* Çok üşümüştü, elimi tu ısınırsın dedim. Günah, dedi. Bir daha sevdim.

* Sen benim Yaradan’dan ötürü yaradılanı sevişim bir adım gelene on adım gidişimsin. Ve herkesi oldu ğu gibi kabul edişimsin. Benimle evlenir misin?

* Rabbim rızana uygun yuvalar kurmayı ve kurdurduğumuz bu yuvalar da yine senin rızan için yaşamayı nasip eyle. Amin

* Hayırlı eş Allah’ın kuluna bir ikramdır. Hayırsız eş ise dünyanın en ağır imtihanıdır. Necip Fazıl Kısa kürek

* Rabbim nasibimin gönlünü gönlüme, benim gönlümü onun gönlüne, ikimizin gönlünü de sana layık eyle.

* Sen bu dünyadaki en değerli varlığım, Yüce Mevla’nın bana en güzel emanetisin, sen ömrümün son anına kadar çok sevdiğim olacaksın.

* İsterim ki hafız olsun eşim. O ezberden okusun, ben Kur’an’dan takip edeyim.

* Huzurlu bir yuva mutlu bir hayattır. Mutluluğun ebedi olması için İslâm şarttır.

* Beraber olmak için yan yana olmaya gerek yoktur. En başta duan olur sonra dünyan olur.

* Müslüman bir koca eşine önce hoca sonra koca olacak. Hocalık bilmeyen kocalık yapamaz!

* Allah’ım bana öyle bir eş nasip et ki ömrümün son demlerinde bile. Gözlerine baktığımda kalbim ilk gün ki gibi çarpsın.

* Sen bana seni seviyorum demesen de beni çok sevdiğini biliyorum. Sen bana Allah’ımın bu dünyada bahşettiği en güzel hediyesin. Ömrüm senin olsun, son nefesim senin kollarında olsun.

* Bu dünyadaki ahirete hazırlanma sınavında bana yardımcı olur musun? Ben bir hataya düştüğümde benim uyaranım olur musun? Birlikte hayırlı bir hayat yaşamak için benimle evlenir misin?

* El ele, diz dize, göz göze bir aşk değil niyetim, Rabbe ulaştıracak eşin, aşkına talibim ben!

* Mizan’da seninle işlediğim amellerin cennetini görmek istiyorum. Yüküm olur musun? Sümeyye Yurt sever

* Benimle çıkar mısın da neymiş? Adam dediğin benimle evlenir misin? Cennete götürecek yolda cennetim olur musun? Der.

  Dini Evlilik Sözleri

* Varsın değmesin eline elim, varsın olmasın kol kola günlerim, değsin gönlüne gönlüm.

* Mevla’m en kötü günümüzde bile umut ile yaşayacağımız, birbirimize destek olacağımız eş nasip etsin.

* Yarabbi sevdiğim benim için hayırlı ise onu bana eş et, eğer benim için hayırlı değilse ona huzurlu ve mutlu olacağı bir yuva nasip et.

* Yüce Mevlam bana öyle bir insan sevdir ki o insanın kalbinde ilk sen olasın! Ve ben o insanın kalbinde seni bulayım! Mevlana

* Yüce Mevla’ma Hamdolsun ki seni yüreğime işledi, gecemi gündüzümü seninle süsledi. Seninle mutlu bir yuvanın ilk adımlarını atmayı nasip etti.

* Bu dünyada artık sen ya da ben yok biz varız Allah’ımın izniyle. İkimiz hayırda yarışacak, şerde birbirimiz uyaracak, mutlu bir yuva kuracağız inşallah.

* Benimle birlikte sabah namazına kalkıp, tan yeri ışığında kuran okumak ister misin? Ömrüm olup beni mutlu eder misin? Benim evlenir misin?

* Benim için en hayırlı eş; ben yanlışa yöneldiğimde beni uyaracak, beni iyi güzel şeylere teşvik edecek, birlikte mutlu ve huzurlu olacaktır.

* Sen benim haksızlığa ve zulme baş kaldırışım Mazluma kucak açışım zalime düşmanca bakışımsın ve mağdurdan yana tavır alışımsın. Benimle evlenir misin?

* Huzur içinde geçen bir geceden sonra seninle birlikte olsun sabah secdem. Ya Rabbi sevdiğimi bana hayırlı kıl, onunla olsun sevdam.

* Eş diye yazmadığını aşk diye çıkarma karşımıza Allah’ım.

* Kişi en çok kimi severse imtihanı da ondan olurmuş. Şükürler olsun seni bana sevdiren Rabbime.

* Bizler bu koca alemde ufacık bir noktayız, varlık ile yokluk arasında bir muammayız. Sevdiğimize Rabbimin izniyle gönülden bağlıyız.

* Sen bana rehber ol ben sana, sen bana mutluluk ver ben sana, sen beni sev ben seni, sen ve ben mutlu bir yuva kuralım, huzurlu bir ömür geçirelim.

* Ve sonra sen çıktın karşıma. Allah’ın bana bak sana ne yazdım deme şekliydin. Sevdim sevindim. Cennetim olur musun?

* Sevmek bu kadar güzelse kim bilir sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir. Benimle bir ömür aynı yastı ğa baş koymak helalim olmak için; benimle evlenir misin?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.