Dinlenme İle İlgili Sözler

28.09.2017
Dinlenme İle İlgili Sözler

Yazının Konusu: Dinlenme İle İlgili Sözler, Dinlenmeyle İlgili Sözler, Dinlenmek İle İlgili Söylenmiş Güzel Sözler, Dinlenmek Hakkında Söylenmiş Sözler, Dinlemenin Önemi İle İlgili Özlü Sözler, Dinlenme İle İlgili Özlü Sözler

Aç yemek, uykusuz yatak, yorgun dinlenecek bir yer ararmış. Dinlenme ile ilgili sözler de dinlenmenin de çalışmak kadar önemli olduğunu göstermektedir. Bazen dinlenecek vakit bulamaz insanlar sürekli çalışmaktan. Dinlenmek için söylenmiş güzel sözleri okuduğunuz zaman bunu çok yanlış olduğunu göreceksiniz.

Dinlenme İle İlgili Sözler

Çok kazanmak için çok çalışmaya başladık, çok çalışmak için öğünlerimizi kaçırmaya başladık ve sonunda dinlenmeyi unuttuk.

İnsan, çektiği ıstırap nispetinde zevk duyar: Ne kadar acıkırsa yemekten, ne kadar yorulursa dinlenmekten, ne kadar ararsa bulmaktan o derece zevk alır. (Peyami Safa)

Her zaman hayata olumlu bakacaksın, hayat seni itmeye kalksa da sen hayata sımsıkı sarılacaksın. Arada bir işinden vakit ayırıp sevdiklerinle birlikte vakit geçirecek, arada bir dinleneceksin.

Yorgunların dinlenmesi için, geceler yeter. (Goethe)

Yarına daha iyi hazırlanabilmek, başarılarına başarı katmak için çalışmak kadar da dinlenmelisin.

Bazen yorgun olma hakkın yoktur! Zafere varıncaya dek çalışmalısın! Bazen dinlenmeyi reddetmelisin; tıpkı sağda solda hiç durmayan bir ok gibi ulaşmak istediğin hedefe ulaşmalısın. Mehmet Murat İldan

İnsan sevdiği işi yaparsa çalışırken dinlenir, sevmediği bir işte çalışırsa oturduğu yerden yorulur.

Vücudun kendini tamir edebilmesi için istirahat etmek gerekir.

Yaşadığım her şeyi unutup, huzurlu ve sessiz bir yerde dinlenmek istiyorum.

Reklamlar

Kadınlar için susmak yorgunluk, söylemek dinlenmektir.  H. Rahmi Gürpınar

Herkesten en uzağa gitmek, sürekli yol almaktan değil arada bir de dinlenmekten geçer.

Sizde benim gibi hiç telefonun çekmediği, internetin, televizyonun olmadığı ormanın derinliklerinde bir kulübede dinlenmeyi aklınızdan geçirdiniz mi?

İnsan yüreği sevgi tepelerine tırmanırken arada bir dinlenmek fırsatı bulursa da kin duygularının dik yokuşunda pek mola vermez. (Balzac)

Gideceğin yoldan eminsen, engeller dinlenme noktan olmaktan öteye gidemez. (Paulo Coelho)

İnsanın hayatında bazı kişiler vardır gördüğü zaman neşesi yerine gelir, konuştuğu zaman kendini enerjik hisseder. Bazı kişilerde vardır ki gördüğün zaman hayata küsersin.

Doğada güzel bir yer bul ve orada kendini tazele; ne kadar iyi dinlendiğin, çoğu kez senin bu evrende ne kadar uzağa gidebileceğini saptar. M. Murat İldan

Bazen aşkı da dinlendirmek gerek. Aşıkların birbirini daha çok özleyeceği, birbirine daha sıkı sarılacağı molalar vermek gerek.

Kendin için, boş bir zaman ayır ki durumlarını o zamanda kontrol edersin. -İmam-ı Azam-

Çalışmak nasıl bir sanat ise dinlenmekte ona bağlı bir sanattır. Dinlenmeyen birisi asla çalışma sanatını icra edemez.

Çok çalışan ve dinlenmek için zaman bulamayanlar, sağlığını kaybedince onu geri kazanmak için çok zaman beklerler.

Bir hayat kasırgası içinde ömür geçirenler, bir gölgelikte dinlenmek için vakti bulamayanlar, tehlikelerle arkadaş olanlar böyle geçici bir huzura kavuşunca kendi gönülleriyle hesaplaşırlar, geçmişi hatırlarlar. (Hüseyin Nihal Atsız)

Reklamlar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.