Durgunluk İle İlgili Sözler

28.05.2019
Durgunluk İle İlgili Sözler

Bu yazımızda neler okuyacaksınız: Durgunluk İle İlgili Sözler, Durgunluk İle İlgili Güzel Sözler, Durgunlukla İlgili Sözler, Dinginlik İle İlgili Sözler, Sükûnet İle İlgili Sözler, Durgunluk Sözleri Resimli, Durgunluk Sözleri Facebook

Durgunluk İle İlgili Sözler

Doğada her şey titreşir, şarkı söyler. Hiçbir şey durgun değildir. Her şey bir yere yönelmiştir, kendi yazgısını yerine getirir.  (Delia Steinberg Guzman)

Ruh iklimimdeki durgunluk ne kadar sürecek? (Cemil Meriç)

Aklıma sen gelince birden durgunlaşıyorum, sadece ve sadece seni düşünüyorum, içimde hep bir umut taşıyorum, biliyorum sadece kendimi kandırıyorum ama ne yapıyım elimde değil seni çok ama çok seviyorum.

Sevincin verdiği durgunluk bu olsa gerek.

Durgunsa insan belki bir sebebi, suskunsa bir nedeni var. Sen suskunluğuna aldanma kimsenin; bil ki her şeyin bir zamanı var. (Paul Auster)

Yağmur gibi gözlerinden akan yaş niye? Bu suskunluk, bu durgunluk, sıkıntın niye?

Açlık arayış, doygunluk durgunluk, durgunluk isteksizlik yaratır.  (Tahir Musa Ceylan)

Akıllara durgunluk veren iletim yolları buluyoruz, ama birbirimizle ilişki kurabiliyor muyuz? (Henry Miller)

Reklamlar

Durgunsa ya da suskunsa insan, mutlak bir nedeni vardır. Suskunluğa aldanma, her şeyin bir zamanı var. (Paul Auster)

Vazgeçebilmek insana netlik getirir. Zihnimizi, kalbimizi gereksiz karmaşadan arındırır. Bir berraklık kalır geride. Hüzünlü bir durgunluk. Ama bir o kadar sakin, âlimane. (Elif Şafak)

Ya durgun olmalı deniz ya da kudurmalı sonuna kadar, saplanamayacaksa hançer kınında durmalı, seven ölene dek sevilmeyecekse baştan unutulmalı.

Hayat ne olursa olsun, insanlar hayatı ne korkunç hallere sokarsa soksun, dünya çok güzel, büyülü, şaşılacak bir yer. Dünya akıllara durgunluk veriyor. (D. H. Lawrence)

Yine kumsal sakin yine deniz durgun yine güneş batıyor ve ben yine yalnızım.

Dalgalar susup, durgunluk esir aldıktan sonra geceyi, sabrın en anlamı var! (A. Ali Ural)

Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. (Lukianos)

Ne zaman gece çökünce üstüme bir durgunluk geliyor, gözlerim hep seni arıyor.

Dertlerim deniz misali durgun ve sessiz, her sessizliği acılar içinde boğuyor nefesimi ve her nefesimde çığlıklarım yükseliyor sensizliğe!

Kurallar doğrultusundaki bir yaşam yalnız ve yalnız durgunluktur. (Tezer Özlü)

Reklamlar

Durgunsa bir insan belki bir sebebi, suskunsa bir nedeni var. Suskunluğuna aldanma kimsenin: Bil ki her şeyin bir zamanı var.

Şiir, durgunluk halinde iken hatırlanan bir heyecandır. (Andre Maurois)

Durgunluğumda uzanmış, Suskunluğumda dinleniyorum. Gözlerimi kapatıp, dalıyorum senin düşlerine. Ne kadar dağınık kalmış hayallerim varsa, topluyorum tek tek feda ediyorum gülüşlerine. (Atakan Korkmaz)

Durgunluk bulut getirmediği için denizler her zaman mavi ve durgunluk havayı karıştırmadığı için dalgasızdı. (Oğuz Atay)

Bu göl İznik gölüdür. Durgundur. Karanlıktır. Derindir. Bir kuyu suyu gibi içindedir dağların. (Nazım Hikmet)

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların eyguzelsozler.com hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu olmanız dileğiyle kadir geceniz mübarek olsun.

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice günlere.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.