Engel İle İlgili Sözler

16.03.2018
Engel İle İlgili Sözler

Bu Yazımızda Neler Okuyacaksınız: Engel İle İlgili Sözler, Engelle İlgili Sözler, Engel İle İlgili Güzel Sözler, Engel Hakkında Sözler, Engel İle İlgili Söylenmiş Sözler, Engel İle İlgili Özlü Sözler, Engel İle İlgili Anlamlı Sözler, Engel Sözleri Facebook, Engel Sözleri Tumblr

Engel İle İlgili Sözler

Engeller, gözünüzü hedeften ayırdığınız zaman karşınıza çıkan korkunç şeylerdir. (Henry Ford)

Yolu kapatan engel kaldırılır, sonra yoldan geçilir. Yaranın önce mikrobu temizlenir, sonra merhem sürülür. (Mecelle)

Engelleri yollarınızı tıkayan şeyler olarak görmeyin. Onları size uçmayı öğretecek fırsatlar olarak görün. (Peyami Safa)

Başağın iyi yetişmesine engel olan şey, zararlı otlar değil, çiftçinin ihmalidir. (Konfüçyus)

Engelleri, yollarınızı tıkayan şeyler olarak görmeyin. Onları, size uçmayı öğretecek fırsatlar olarak görün. (İsmail Ergün)

Akarsu, ne güzel hayat dersidir: Küçük engellerin üzerinde köpürür; büyüklerin yanından sessizce geçiverir. (Cenap Şahabettin)

Bir kere hayata atıldıktan sonra, kendilerinin koydukları dışında insanların, hiçbir aşılmaz engelleri yoktur. (Muhammed Bozdağ)

Reklamlar

Engellerden yılmayın! Hayat yolunda ki engeller; aşılmak içindir, takılmak için değil. (La Edri)

Engeller aşılmak içindir, takılmak için değil. (Ali Suad)

Bütün dünya, çalışanlara engel çıkarmakta birleşmiş gibidir. Birisi biraz sivrilmeye başladı mı, herkes onu tutar ve alaşağı etmeye çalışır, bu hayatın değişmez bir kanunudur, korkup kaçmamak gerekir. (Jean de Gassion)

Hayatta gelmek istediğiniz yere ulaşma şansınız, karşılaştığınız engellere verdiğiniz tepkilere bağlıdır. (Norman Vincent Peale)

Yapmamız gereken sevgiyi bulmak değil, içimizdeki sevgiye karşı inşa ettiğimiz tüm o engelleri arayıp bulmaktır. (Hz. Mevlana)

İnsanın her şeyi iyi tanımasını engelleyen iki şey vardır: Biri ruhunun önüne perde çeken utanma, öteki de kendisine tehlikeyi gösterip büyük işlemlere girişmekten yüz çevirten korku. (D. Erasmus)

Engelleri aşamayanlar, onları aşılamaz görenlerdir. (Ali Suad)

Fırtınalar insanların denizi sevmesine engel olamaz. (Andre Maurois)

Kendi kendime asla engel olmayacağım. (Filozof Epiktetos)

Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz. (Bernard Shaw)

Zamanını hep engel aramakla geçirme. Belki de hiç engel yoktur. (Franz Kafka)

Kimilerini gözyaşlarına boğan ağaç, kimileri için yalnızca yolu tıkayan yeşil bir engeldir. İnsanın kendi neyse, gördüğü de odur. (William Blake)

Gideceğiniz yoldan eminseniz, engeller dinlenme noktanız olmaktan öteye gidemez. (Paulo Coelho)

Reklamlar

Kendi hayatını kendince yaşamalı, sorunlarını kendince çözmeli, engelleri kendince aşmalısın. Öğretmek, olanaklı olanı göstermektir yalnızca. Öğrenmekse onu kendin için olanaklı kılmaktır. (Paulo Coelho)

Senin olanı benimseyip ve başkasının olanı da başkasının iradesinde sayarsan, o zaman kimse sana istemediğini yaptıramadığı gibi, istediğini de yapmana engel olamaz.  (Filozof Epiktetos)

Tarih, en başarılı olmuş insanların, başarıya ulaşmadan önce büyük engellerle yüz yüze geldiklerini göstermiştir. Bu insanların başarılı olma nedeni, yenilgiden korkmamalarıdır. (B. C. Forbes)

Ya Rab, bu hasrete can dayanmıyor; Zaman kısa, ben yorgunum, yol uzun, her adımda bir engel var, salmıyor. (Abdurrahim Karakoç)

Rüzgarın özgürlüğünü kıskandı delikanlı ve onun gibi olabileceğini anladı. Kendisinden başka hiçbir şey engel değildi buna. (Paulo Coelho)

Uzak mesafelere ulaşmak, yakın mesafeleri aşmakla mümkündür. (İmam-ı Gazali)

Parasızlık asla bir engel değildir. Ama fikirsizlik bir engeldir. (Ken Hakuta)

Pek çok insan gerçekleştirmek üzereyken vazgeçer. Ancak karşılaştığın bir engelin, sonuncusu olmadığını asla bilemezsin. (Chuck Norris)

Her engel bir fırsattır. Kalp kırıklığı, mutlu olmak için; hastalık, iyileşmek için; nefret, sevmek için; suç, bağışlamak için; başarısızlık, başarılı olmak için bir fırsattır. (Anthony Robbins)

Eğer Allah yağmur yağdırmak ve anan ikinci kez evlenmek isterse, buna kimse mani olamaz. (Çin Özdeyişi)

Doyurucu bir yaşam sürmenizdeki tek engel, kendinizsiniz. (Jackson Brown)

Tüm direnci kıran ve engelleri ortadan kaldıran unsur, sürekli ve kararlı çabadır. (Claude Bristol)

Tüm çiçekleri kopartabilirler; ama yine de baharın gelmesini asla engelleyemezler. (Pablo Neruda)

Reklamlar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.