Evlada Güzel Sözler

Evlada Güzel Sözler

Sayfa Konusu: Evlada Güzel Sözler, Evladıma Güzel Sözler, Evlat İle İlgili Güzel Sözler, Evlat İle İlgili Sözler, Erkek Evlada Güzel Sözler, Kız Evlada Güzel Sözler, Erkek Evlatla İlgili Güzel Sözler, Kız Evlatla İlgili Güzel Sözler

Bu sayfamızda evlada güzel sözler ve evlat ile ilgili güzel sözler içerikli bir yazı hazırladık. Evlat candır, candan öte bir varlıktır. Evladı olmayan birine bunu anlatmak denizi hiç görmemiş birine denizi anlatmak kadar zordur. Evladı olan birisi yolda yürürken bir çocuğun yere düşüp ağladığını görse yüreği burkulur üzülür.

Evladıma Güzel Sözler

Sen ağlarken ben gülemem, sen acı çekerken ben rahata eremem, sen gözlerinden bir damla yaş akıttığında ben gözyaşlarımı durduramam. Allah’ım her daim yüzünü güldürsün, seni mutlu etsin.

Evlat canın en kıymetli yeri, sakındığın gözün, tutmaya kıyamadığın ellerin, yolda yürüdüğün ayakların, yediğin en tatlı yemeğin, içtiğin bir bardak suyun, canından öte canındır.

Sen benim Allaha her el açtığımda yaptığım duamsın, sen benim neşem, mutluluğumsun. Sen benim canım oğlumsun.

Bana en pahalı parfümün kokusunu değil, bana dünyanın en güzel kokan çiçeklerinin kokusunu değil bana evladımın kokusunu getirin. O benim hiçbir şeye değişmeyeceğim tek varlığım.

Sen benim kıyamadığım, sen bir yana dünya bir yana diye sevdiğim, dünüm, bugünüm, yarımsın. Sen benim her anım, yaşama sebebimsin. Seni çok özledim canım evladım

  Evlatla İlgili Güzel Sözler

İlk göz ağrım, gözümün nuru, her sabah gönlüme doğam güneşim. Seni çok özledim. Allah’ım seni kazalardan belalardan korusun.

Evlat aç kalmaya razı olduğun, evlat soğuk gecelerde uykusuzca başında beklediğin, evlat bir annenin her şeyidir.

Reklamlar

Eğer evladın mutlu isen sende mutlusundur. Hiçbir anne baba evladı üzülürken, evladı acı çekersen asla gülemez.

Canım evladım sen nefessiz kaldığım nefesim, hiçbir karşılık beklemeden sevdiğimsin. Sen canımdan öte bir cansın.

Sen benim hayatımda iz bırakanımsın, sen benim bu hayattaki yaşamım, elim, gözüm, kulağım, bedenim her şeyimsin. Sen canımsın, canım evladım.

Sen yanımızdan ayrılınca içimi derin bir hüzün kapladı biliyorum işlerini bitirince dönüp geleceksin ama yine de hep aklım sende. Kendine dikkat et kuzum. Mevla’m seni korusun.

Herkes çocuk sahibi olabilir ama herkes evladını benim sevdiğim kadar sevemez. Çünkü ben canımı sevmiyorum ben evladım seviyorum, o benim için canımdan daha değerli.

Her şey daha dün gibi aklımda; senin dünyaya geldiğinde duyduğum mutluluk, ilk gülümsediğin, ilk emeklemeye başladığın, ilk adımını attığın ve ilk anne diye seslenmeye çalıştığın anları hiç unutamıyorum. Seni çok özlüyorum canım evladım.

  Evlatla İlgili Güzel Sözler

Bir erkek evlat babadan öğrenir bir toplulukta kalkıp öğrenmeyi, bir kız evlat anneden öğrenir sofra yazmayı.

Bu dünyada en büyük mutlulukmuş bir evladın anneciğim demesi.

Sen benim karanlığımda parlayan ay ışığım, soğuk günlerimin sıcacık güneşisin. Sen benim yaşama sebebim, biriciğimsin.

O doymadan senin doymadığın, o eve gelmeden senin uyuyamadığın, o giymeden senin giyemediğin, o gülmeden senin gülemediğin evlattır.

Bazılarını seversiniz, bazılarını hayatınızdan çıkarırsınız ama evladınızı sevmeseniz dahi hayatınızdan çıkaramazsınız.

Sen hiçbir zaman büyümeyen bebeğimsin, sen ne kadar büyüsen de benim hiç büyümeyecek canım bebeğimsin.

Evlat aşkı dışındaki her aşk başlar ve biter ama evlada olan aşk hayatının son nefesine kadar sürer.

Reklamlar

Ne vardı sanki büyüyecek hemen büyüyüverdiniz kocaman insanlar oldunuz. Sonra hepiniz bir yerlere dağıldınız beni burada yapayalnız bıraktınız. Allah’ım sizlerin acısını göstermesin bana.

Canından ötede bir can daha varmış o da evlatmış.

Benim Paşam ne yapıp durur oralarda, beni hiç arayıp sormaz oldu yoksa bir Sultan’a gönlünü kaptırdı da ilk aşkını unuttu mu?

  Evlatla İlgili Güzel Sözler

Canım evladım sen benim canımsın, senin saçının bir teli incinse benim tüm bedenim acır.

Evlat doldurulacak bir kap değildir. Sadece sevgi ile büyütülecek bir candır.

Bir çocuk için anası ve babası dünyayı temsil eder. Çocuk, annesi ve babası nasıl davranıyorsa, dünyadaki herkesin de aynı şekilde davranacağını düşünür.

Bana çiçek göndermişsin canım evladım çok teşekkür ederim ama bana çiçeğin kokusu değil senin kokun gerek, bana çiçek değil sen gereksin. Çok özledim seni canım.

Ayakta duracak halim yokken hayatta duracak nedenlerim var benim ben anneyim evlatlarım var benim.

Başına kötü bir durum geldiği zaman Allah’ım onun başına geleceğine benim başıma gelseydi dediğin evladındır.

Bu dünyada en büyük mutlulukmuş bir evladın babacığım diye seslenmesi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.