İyiliği Suistimal Etmekle İlgili Sözler

02.03.2021
İyiliği Suistimal Etmekle İlgili Sözler

İyiliği Suistimal Etmekle İlgili Sözler, İyi Niyeti Suiistimal Etmekle İlgili Sözler, İyi Niyetimi Suistimal Ettiniz Sözleri, İyiliği Suistimal Edenlere Sözler, İyiliği Suistimal İnsanlara Sözler, İyiliği Suistimal Etmekle İlgili Resimli Sözler, İyiliği Suistimal Etmekle İlgili Whatsapp Durumları

İnsan iyilik yapınca, başka bir insana faydası dokununca kendini mutlu hisseder. İyi niyetli olmak, iyilik yapmak, iyi işlerde koşturmak iyi insanın erdemlerindendir. Maalesef günümüzde iyiliği susitimal eden, iyi niyetleri kötü niyetleri ile yok etmeye çalışanlar gittikçe artmaya başladı. Saf ve temiz olan, her zaman ince düşünen iyi niyetli kişilerin iyiliğini suiistimal etmeye çalışanlar her zaman olacaktır.

Kötü niyetliler ne kadar çok olsa da her zaman iyi niyetlilerde var olmaya çalışacaktır. İyilikler her zaman suiistimal edilse de iyilik yapılmaya devam edilecektir. Bu işin kazananı her zaman iyi niyetleri kötüye kullanılsa da iyi niyetli kişiler olacaktır.

Reklamlar

İyi niyeti suiistimal etmekle ilgili sözlerimize Mevlana hazretlerinin şu sözüyle başlayalım. “İyi niyetli insanlar yalana çabuk kanarlar. Ama bil ki; onun da bir koruyup kollayanı vardır.” (Hz. Mevlana)

İyi Niyeti Suiistimal Etmekle İlgili Sözler

İyi niyetimi suistimal edecek bir harekete daha yer vermiyorum hayatımda. Bunu mu yaptın, bunu mu söyledin, bana böyle mi zarar verdin, kapıya kadar geçireyim…

Kötü insan yoktur, iyi niyeti suistimal edile edile kötüleştirilmiş insan vardır. (Burak Aksak)

İyi niyetimizi suistimal edenlere, en duygusal yerlerinden suikast yaptık. Ondandır kötü anılmamız.

İnsanlar iyi niyeti öyle bir suistimal ediyor ki bir gün kendini hiç olmak istemeyeceğin kadar bencil, şüpheci ve mutsuz bir insan olarak buluyorsun…

Niyeti kötü olan insandan değil, niyetinin kötü olduğunu gizleyen insandan kork! (Mevlânâ (Rumi)

Reklamlar

İyi niyeti saflık olarak algılayıp suistimal etmeye çalışan insanlar üzüyor beni. Neden bu kadar kötüsünüz?

İyi niyetli insanlar yalana çabuk kanarlar ama boşa giden iyi niyeti asla unutmazlar. (Konfüçyüs)

İyi niyete karşılık yapılan suistimal, şeref yoksunluğunun tam karşılığıdır.

Allah iyi niyetimize zeval vermesin. İyi niyetimizi kibirden uzak etsin. İyi niyeti suistimal edilenlerden eylemesin. İyi niyeti suistimal edenlerden de eylemesin. Amin!

Sen çok değiştin demeyeceksin, artık iyi niyetini suistimal edemiyorum diyeceksin.

Akıllı ve iyi niyetli insanlara özgü bir ada olması için neler vermezdim;  öyle bir yer olsa ben bile vatansever kesilirdim. (Albert Einstein)

İyi niyetimiz suistimal edildiyse ne yapalım? İyi niyetimizden vazgeçecek değiliz ya! Dünya zaten kötü, birilerinin iyi niyetine ihtiyacımız var.

Reklamlar

O kadar ilgi göster, sev, alttan al, neşeli ol ona karşı, üzme onu vs. Ama o gerizekalı tutsun bütün iyi niyetini suistimal etsin. Gerzek!

İyi niyetli insanlar yalana çabuk kanarlar. Ama bil ki; onun da bir koruyup kollayanı vardır. (Hz. Mevlana)

Allah’ım, iyi niyeti suistimal ederek kandırmak isteyenlerin, kötü niyetlilerin ve yalancının şerrinden sana sığınırım. Amin!

Neden iyi niyet suistimal edilmek zorundaymış gibi. Dünyanın düzeni mi bu? Anlamış değilim…

Kötü bir haberim var: Bugün iyi eyguzelsozler.com niyetimin son kullanma tarihiydi. Artık her şey adamına göre. (Donnie Brasco)

Ne yani; iyi niyetlerim bir bir suistimâl edildi diye, kötü biri mi olayım? Ben iyi niyetlerimle çoğaldım, anlamayıp, eksilenler utansın.

Kimsenin iyi olmadığını, bazen güvenmenin hata olduğunu, iyi niyetin bile suistimal edildiğini, beklentilerin hayal kırıklığı olduğunu gördüm.

Şu an olduğum öfkeli insandan hiç memnun değilim ama kendimi korumanın başka yolunu bilmiyorum. Bunu en iyi şefkati ve iyi niyeti suistimal edilmiş insanlar anlar.

Her işte hayır isteyenler insanlara iyi niyet beslesinler. (İmam Şafii)

Kötü insan yoktur, iyi niyeti suistimal edile edile kötüleştirilmiş insan vardır. (Burak Aksak)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.