Okula Veda Sözleri

24.06.2021
Okula Veda Sözleri

Okula Veda Sözleri, Okula Veda Sözleri İnstagram, Okula Veda Sözleri Kısa, Okula Veda Mesajları, Okuldan Ayrılma Sözleri, Okuldan Mezun Olma Sözleri, Okulu Bitirme Sözleri, Okula Veda Sözleri Facebook Tumblr

Okula Veda Sözleri

Ben kaçar geride kalan herkese selam.

Her şey biter bu hayatta okul bile bitebildiğine göre.

Okula veda etmenin bu kadar zor olacağını hiç düşünmezdim.

Okul bitince sevinirim sanmıştım hâlbuki ayrılık daha ağır basıyor.

-Okul bitince ne olacaksın; valla bitsin yeter ki ben çok mutlu olacağım.

Hayattan mezun olana kadar bu gün senin hatıralarında hep olsun. Her istediğin gerçek olsun.

Bir zildi tüm yılı başlatan, bir zildi bizi sözlüden kurtaran ve yine bir zil olacak hepimizi ayıran.

Öğretmenlerime, arkadaşlarıma, yaşanmışlıklarıma, güzel okuluma veda ediyorum gelecekte görüşmek üzere hoşcakalın.

Çok güzel anılar biriktirdiğim, güzel arkadaşlar edindiğim çok sevdiğim okuluma gözyaşları içinde veda ediyorum. Hoşçakal

Reklamlar

Biz nasıl bir insanız böyle okul vakti okula gelmek istemiyoruz, şimdi ise okul gitmek ayrılmak istemiyoruz.

Mezun olmak her şeyin bittiği anlamına gelmez. Bu sadece bir başlangıç bunu sakın unutma ama bu günün tadını doyasıya çıkart.

Rabbim bana bu günleri gösterdi şükürler olsun ki okulumu başarı ile bitirdim. Tüm arkadaşlarım hakkınızı helal edin görüşmek üzere.

Güzel arkadaşlar kazandık, hayatımızı kolaylaştıran bilgiler edindik, okulun bizim ikinci evimiz olduğunu bildik, artık biz mezun olduk.

Okula veda hocalarıma selam olsun.

Zil çalsın alt devreler derse girsin, nöbetçi öğretmenler bağırsın, müdür istiklal marşı töreninde hitap etsin artık bunlar beni alakadar etmez ben mezun oldum.

Senden ayrılmak ne zormuş meğer biz seni ne çok sevmişiz canım okulum.

Okul yıllarını çok arayacaksın hayat sandığın kadar kolay değil! Bunu bilmeni isterim çünkü sana değer veriyorum ve ilerde üzülmeni istemiyorum. Mezuniyetini kutlarım sevgili arkadaşım.

Okuldan ayrılmak sevgiliden ayrılmaktan çok daha zormuş; anılar, yaşanmış her şey geride kaldı.

Reklamlar

Bazı şeyler vardır hayatımızda. Yaşamın bir parçasıdır ama biz onların farkına bile varamayız. Ta ki elimizden uçup gideceğini kaybedeceğimizi anlayana kadar… Okul da öyleymiş ama biraz geç anladık.

Sabah kapısında selamlaştığımız, ders çıkışı arkadaşlarla buluştuğumuz okulumuza veda ediyoruz.

Öyle günler oldu ki hasta halinle bile kalkıp okula gittin öyle zamanlar geldi ki hiç bıkmadan hedefine koşmak için gecelerce uyumadın… Bu başarı için çok fedakârlık yaptın canım kızım. Seni çok seviyorum ve seninle övünüyorum.

Zaman öyle hızlı bitti ki hiç inanamadım yolun sonuna geldiğimize. Yıllığımız için yazılar yazmaya başladığımızda mezun olmanın sınırında olduğumuzu fark edemedim bile. Hepinizi çok özleyeceğim ve sizi hep gülümseyerek anacağım.

Başka şehirlerden geldik bu üniversiteye ve hep birlikte ne kadar çok anı biriktirdik kim bilir acı ve tatlı her anımızı birlikte paylaştık. Sizinle birlikte yaşadığım hiçbir anıyı asla unutmayacağım. Tekrar görüşene dek hoşça kalın.

Ne demeliyim neyden bahsetmeliyim bilmiyorum. Çok güzeldi desem az çok yorucuydu desem hafif nasıl başlamıştık ya desem eski nasıl biter bir anda desem duygusal olacak. Hatırlıyor musunuz o günü diye başlasam onca anı dizili verecek hafızalara.

Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin ve ne kadar anı not ederse etsin beynim bu yıllara ait yaşadıklarımı hep en özel yerde muhafaza edeceğim. Anılarımı sakladığım sandığıma saklayıp hiç unutmamak üzere onları sonsuza kadar oraya kilitleyeceğim.

Reklamlar

Bir gün bugün gelecekti ve her sabah eyguzelsozler.com buluştuğumuz bu okul kampüsü bize yabancılaşmaya başlayacaktı. Yeni arkadaşlar yeni bir ortam ve yepyeni alışkanlıklar edineceğimiz farklı bir hayata başlamak üzereyiz. Seneler sonra bir gün yine aynı yerde buluşmak üzere…

Üstüne bazen şarkı bazen de kopya yazdığımız sıralar geç kaldığımızda önünde ecel terleri döktüğümüz birbirimizin resmini çizdiğimiz tahta yazılılarda ki o kaçamak fısıltılar Omuz omuza gülüp ağladığımız can gibi tek yürek tek bilek olduğumuz arkadaşlarımız öğretmenlerimiz. Artık gitme vakti.

Her sabah gün doğarken kalkmak kışın soğukta titremek yazın güneşte terlemek birbiri ardına gelen yazılılara hazırlanmak ne de zor geliyordu. Bir bitse de kurtulsak derdik. İşte bitiyor. Ama biten yalnız okul değil içimizden de bir şeyler bitiyor. Sanki alıştığımız ve her an yaşadığımız bir şeyler bitiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.