Düzen İle İlgili Sözler

07.03.2018
Düzen İle İlgili Sözler

Bu yazımızda neler okuyacaksınız: Düzen İle İlgili Sözler, Düzenle İlgili Sözler, Düzen Hakkında Sözler, Düzensizlikle İlgili Sözler, Düzen İle İlgili Söylenmiş Sözler, Düzen İle İlgili Özlü Sözler, Düzen İle İlgili Anlamlı Sözler

Düzen İle İlgili Sözler

Düzenden, özgürlükten sonra iktisat gelir; bu bir devlet için çok önemlidir. İktisat, her zaman barışın koruyucusudur. (Calvin Coolidge)

Karışıklıkta basitliği bulun. Düzensizlikte ahengi bulun. Zorluğun ortasında fırsatı görün. (Albert Einstein)

Bizim işimiz kitap doldurmak değil, ahlakımızı yapmaktır. Savaşmak, memleket kazanmak değil, yaşayışımıza dirlik düzenlik getirmektir. (Montaigne)

Bir düzeni sarsanlar, onun yıkılmasıyla ilk ezilenler olur çoğu kez. Kargaşalığı çıkaran, yararını kendi görmez pek: Başka balıkçılar için suları bulandırmış olur. (Montaigne)

Mal cimride, silah korkaklarda, kararda zayıflarda olursa; düzen bozuktur. (Hz. Ebubekir)

Yapmamız gereken; her şeyi eski sadeliğine döndürmektir. Böylece bozulan düzenimiz, yeniden kurulacaktır. (Kızılderili Özdeyişi)

Değiştirilmeyen bir düzen, kötü bir düzendir. (P. Syrus)

Reklamlar

Düzen, cennetin ilk yasasıdır. (A. Pope)

Bir düzeni sarsanlar, onun yıkılmasıyla ilk ezilenler olur çoğu kez. Kargaşalığı çıkaran, yararını kendi görmez; başka balıkçılar için suları bulandırmış olur. (Montaigne)

Cesur olmamız için hayatımızda biraz düzensizliğe izin vermeliyiz. (B. Weininger)

Çünkü biliyorsun ülkemizin düzeni bozuk önce düzen kurulmalı. (Oğuz Atay)

Adalet ilkin devletten gelmelidir. Çünkü hukuk, devletin toplumsal düzenidir. (Aristoteles)

İnsanlar için en ideal düzen, onların mutlu olduğu düzendir. (Albert Camus)

Bir bozuk düzen içindeyiz. Hepimiz yakınıyoruz. Herkes umudunu kesmiş gibi. Birbirine kimsenin güveni yok. (Yaşar Kemal)

Düzen alışkanlıkları beslerken, kaos yaşamı besler. (H.B.Adams)

Düzen isteği aynı zamanda ölüm isteğidir, çünkü yaşam düzenin aralıksız çiğnenmesidir. (Milan Kundera)

Ve hiçbir zaman düzen bozukluğunu mazeret göstermeyeceksin. Başarısızlıklarını bozuk düzenin sırtına yüklemen belki seni ferahlatır, fakat kurtarmaz. (Oğuz Atay)

İşleri düzene koymaktan bahseden kişilere dikkat ediniz! İşleri düzene koymak daima diğer insanları denetim altında tutmak anlamına gelir. (Denis Diderot)

Reklamlar

Bilgelik dünyanın düzenini değiştirmekten çok, kendi isteklerini değiştirmektir. (Albert Einstein)

Herkes dünyanın düzene girmesini ister; fakat gayreti başkasından bekler. (Tardieu)

Her gün biri çıkar, başlar, benim ben demeye, altınları, gümüşleriyle övünmeye. Tam işleri dilediği düzene girer, Ecel çıkıverir pusudan: Benim ben, diye. -Amin Maalouf-

Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? (Şems-i Tebrizi)

İnsanları eşkıyalığa iten asıl neden toplumsal adaletsizlik, bozuk düzen, gücü elinde bulunduranların zorba davranışlarıydı. (Osman Balcıgil)

Her yeni düzen; insanların çoğuna bir bozulma, bir çığırdan çıkma gibi gelir. (Lamp)

Çürük kayığın içinde insanın eline kürek verilmiştir ki, dalgaların keyfince sürüklenmesin, anlayışının isteğine uysun diye. (Goethe)

Hayattaki aşırı düzensizliğin başlıca nedenlerinden birisi herkesin hayatta iyi bir düzen kurmaya çalışması, fakat hiç kimsenin hayatın kendisini düzene sokmak istememesidir. (Grigory Petrov)

Yıldızların hiçbiri diğerinin yolunu kesemez, öyle ki bundan daha düzenli bir yürüyüş olamaz. (Firdevsi)

Reklamlar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.