Güzel Mezuniyet Sözleri

14.05.2018
Güzel Mezuniyet Sözleri

Bu yazımızda neler okuyacaksınız: Güzel Mezuniyet Sözleri, Mezuniyet Sözleri Lise, Mezuniyet Sözleri Ortaokul, Mezuniyet Sözleri Üniversite, Kısa Mezuniyet Sözleri Uzun, Esprili Mezuniyet Sözleri, Mezuniyet Sözleri Kısa Komik

Güzel Mezuniyet Sözleri

Daha nereye geldiğimizi bilmeden bir sınıfta toplandık, sonra o sınıfta güzel arkadaşlıklar kurduk. Şimdi ise o kocaman yıllar çabucak geçiverdi, geldi çattı ayrılık.

Bir eylül ayıydı bizi birbirimizle tanıştıran, şimdi ise bir haziran ayı bizi birbirimizden ayıran.

Bugün küçük kıvılcımlar olarak buradan ayrılıyoruz. Ama unutmayın bir gün mutlaka bir alev olarak geri döneceğiz.

Mezun olacağız ama ayrılmayacağız; çünkü biz her birlikte gerçek dostluklar kuracağız.

Zaman su gibi akıp gidiyor dün ne zaman bitecek bu okul derken, bugün ne çabuk geçti yıllar diyoruz. İşte geldik, işte gidiyoruz. Hoşçakal ….. Lisesi

Gitmekle gitmiş olamazsın; gönlün kalır, aklın kalır, anıların kalır. (Cemal Süreya)

Ne zaman mezun olacağız, ne zaman bitecek bu okul derken hiç düşünmemişiz ayrılığın acısını, hiç düşünmemişiz belki bir daha hiç görüşemeyecek ama hiç unutulmayacak arkadaşlıkları.

Gitmek! Ne acımasız bir kelimedir, ünlemleri takarcasına peşine, vurgun yemişçesine hayattan. Bizler ayrılık adına el sallarken, geride kalan bir büyük aile.

Reklamlar

Bir zildi tüm yılı başlatan, bir zildi bizi sözlüden kurtaran, bir zildi herkesi ağlatan ve yine bir zil olacak bizi birbirimizden ayıran.

Bizler mezun olduk gidiyoruz Allah geride kalanları Matematiğin azabından, Biyolojinin azotundan korusun.

Çok farklı şehirlerden farklı insanlar olarak buraya geldik ve burada hiç unutulmayacak dostluklar kurduk. Her güzelliğin sonu gibi üniversite hayatımızın da sonuna geldik. Elveda en güzel yıllarım.

Her ders elbet çok sevilir ama 4 yıl boyunca bende beden eğitimi ve boş geçen derslerin yeri her zaman çok daha farklıydı.

Çalışanda mezun oluyor çalışmayanda, 4 yılını dolu dolu yaşayanda mezun oluyor gece gündüz der çalışanda. Hayatımda iz bırakan en güzel yıllarım hoşçakalın.

Bugün biten sadece okul değil, bugün okul hayatı boyunca birlikte geçirdiğimiz güzel günlerinde mazide yer alacağı gün, bugün arkadaşlığın okulda bittiği ama her zaman devam edeceği gün.

Gidiyoruz ama geri geleceğiz, hem de şimdi küçük bir fidan olarak gidiyoruz ama büyük çınarlar olarak geri geleceğiz.

Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen yıllar çabucak geçiverdi. Yine bir ayrılık vakti geldi çattı; Arkadaştan, sırdaştan, öğretmenden, en güzel yıllarımızın geçtiği bu okuldan.

Bizler burada bilgiyi, görgüyü, terbiyeyi, tecrübeyi kısaca hayatı öğrendik. Bizler hayatta bize yol gösterecek ışığı sizden aldık. Şimdi sizlerden ve okulumuzdan ayrılıyoruz. Teşekkürler öğretmenlerim, teşekkürler ……. Okulu.

Reklamlar

Ne gariptir okulun son günü, okulun ilk günü aklıma geldi. Nereye gideceğini bilmeyen şaşkın ördekler gibi, herkese garip garip bakarken birden bugün ki güzel insanlarla tanıştık. Onlarla birlikte unutulmayacak 4 yıl geçirdik. Ve zaman şimdi ayrılık vakti nasıl geçti gitti o güzelim yıllar hiç anlayamadan.

Çok güzeldi desem az, çok yorucuydu desem hafif, nasıl başlamıştık ya desem eski, nasıl biter bir anda desem duygusal olacak. En iyisi hiçbir şey söylemeyim sessiz olsun.

Biliyorum belki on yıl sonra yeniden dönüp buralarda geçen güzel anılarımı tazeleyeceğim. Sınıfıma gelip sırama oturacağım, arkadaşlarımın, öğretmenlerimin söylediklerini duyacağım, gözlerim yaşaracak, yüreğim burkulacak. Şimdilik elveda güzel okulum.

Hayat hep böyle acımasız mıdır? Her zaman böyle sevdiklerinle seni ayırmak için tehdit eder mi? En güzel geçen yıllarını alıp götürür mü?

Bugün bu okuldan ayrılıyorum ama bir gün bu okula, öğrenciliğimin en güzel günlerini geçirdiğim bu sıralara bir öğretmen olarak döneceğim. Size söz veriyorum. Şimdilik hoşça kalın.

Ben mezun oluyorum arkadaşlarımdan ayrılıyorum diye çok üzülüyorum, babam ise şükürler olsun diye çok seviniyor. Ahh kapitalist ekonomi işte.

Bugün mezun olup buradan üzülerek ayrılacağım ama size söz veriyorum bu kapıdan büyük hayalleri olarak çıkıp o hayallerini gerçekleştirmiş olarak geri döneceğim.

Bizler her zaman sizlerin öğrettiği ve gösterdiği şekilde yürümeye ant içtik. Ve bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti yaşatmaya söz verdik.

Reklamlar

Her eğitim öğretim yılının sonunda bir sonraki gelecek sınıflara devredilen bu meşale, şimdi bizde bizden sonra gelecek sınıfa devrediyoruz.  Her sene olduğu gibi aynı hüzün, aynı ayrılık şarkıları altında.

Değerli öğretmenlerim! Biz gidiyoruz artık sizlerden aldığımız bilgi ve tecrübelerle hayat mecrasına atılacağız.  Burada geçen güzel günlerimi, mutlu ve hüzünlü yaşantılarımı ve burada edindiğim arkadaşlıklarımı asla unutmayacağım. Hoşça kalın elleri öpülesi insanlar.

Sözlüye kalkmak için ecel teri döktüğümüz tahta, üzerinde dersten çok oyunlar oynadığımız sıralar, bir aile sıcaklığı veren ….. sınıfı, ve bizleri bir anne, bir baba şefkatiyle seven, bir arkadaş gibi dertlerimizi dinleyen güzel öğretmenlerim, dört yıl boyunca bizlere güzel anılar yaşatan ……… Lisesi elveda.

blank

Bugün mezun olana kadar bizlere hayatı, bilgiyi öğreten tüm öğretmenlerime ve idarecilerimize, bizlerin sağlığı, temizliği ve güvenliği için çalışan tüm görevlilere, bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler.

Gençliğimin en güzel yıllarını sizlerle bu kampüs içerisinde geçirdim. Kardeşliğin, arkadaşlığın en alasını burda gördüm. Sabaha kadar güldüğümüz, sabaha kadar oyunlar oynadığımız ve sabaha kadar sınav çalıştığımız bir dönemin daha sonuna geldik. Artık bu şehirden ayrılma vakti geldi, anılarımı, yaşadıklarımı burada bırakıp gidiyorum.

Bugün bir veda günü değil, farklı mekanlarda arkadaşlıklarımızın devam edeceği bir ayrılış günüdür. Hayatın en güzel ve eğlenceli geçen bir 4 yılı sonunda birbirimizden ve öğretmenlerimizden ayrılacağız. Ama bu sadece fiziksel bir ayrılık olacak, arkadaşlığımız gönüllerde baki kalacaktır.

Bugün yeni bir hayatın başlangıcındayız ve ileride bizi neler beklediği tamamen sürpriz. Hep birlikte güzel bir gelecek için çalıştık senelerce ve şimdi tam da o eşikteyiz. Umarım her şey hepimiz için hep iyi gider.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.