Nefes İle İlgili Sözler

23.08.2019
Nefes İle İlgili Sözler

Bu yazımızda neler okuyacaksınız: Nefes İle İlgili Sözler, Nefesle İlgili Sözler, Nefes İle İlgili Aşk Sözleri, Sevgiliye Nefes Sözleri, Eşime Nefes Sözleri, Nefes İle İlgili Sözler Mevlana, Nefes İle İlgili Sözler Tumblr, Nefes İle İlgili Cümleler, Nefes Sözleri, Mevlana Nefes Sözleri, Nefesimsin İle İlgili Sözler

Nefes İle İlgili Sözler

Ne ölmek nefessiz kalmaktır; ne de yaşamak nefes almaktır. Yaşamak; sevilmeyi hak eden birine yaşamını harcamaktır. (Oğuz Atay)

Bütün bir geceyi uykusuz geçirmene sebep olan şeyleri bir nefeste anlatamazsın. Önce içine atarsın, sonra da susarsın. (Murathan Mungan)

Nefes aldığın sürece yaşamaya devam edersin.

Şehrime gel sevgili. Yarın çık gel. Bırak her şeyi, bir bekleyenim var de gel. Gel ki bu şehir adımlarınla anlamlansın. Gel ki bu şehir nefretim olmaktan çıksın. Gel ki nefes alayım. (Nazım Hikmet)

Bana yaşamak değil sadece sensiz nefes almak bile yasak bebeğim, sensiz nefes almak yanında elini tutmaktan daha zor sevgilim.

Buğulu camlardaki sözler gibisin; Yani nefesim olmadan bir hiçsin. (İlhan Berk)

Reklamlar

Bir şey söyle bana. İçimdeki kayayı kaldırıp atacak bir şey söyle. Nefes alabileceğim bir şey de bana.

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş yaşamak, ateşlerde yanmak gibi bir şey, seni severken sensiz olmak.

Eğer Kur’an okumuyorsan, bütün bunlar elbette boğacaktır seni. Daha nefes alıp vermeyi bile bilmiyorsun. (Tarık Tufan)

Birisi gelir sesini soluğunu keser, birisi gider nefesini keser.

Beni yarı yolda bıraktığını sanıp, o yolda koşarken nefes nefese kalanlar. Yolun sonunda sizi bekliyorum. (Mark Twain)

İnsanın her nefeste iki defa şükretmesi lazım, biri nefes aldığı için, diğeri verdiği için. Çünkü verip almamak, alıp vermemek var. (Şeyh Sadi Şirazi)

Bensizsin uyarmak istedim. Nefes aldığını düşünüyor olabilirsin.

Nefes almak yaşamak demek değildir. (Aret Vartanyan)

Eğer bir gün hayatımın son nefesini verir de bu dünyanın güzelliklerinden vazgeçecek olursam hep yanımda ol ki sana sensizliğin ölüm demek olduğunu göstereyim.

Söyleyin yârime bu gece kokusunu bıraksın yüreğime, içime çekeyim nefes diye. Kalsın ciğerimde kanser gibi ölümüne öylece.

Reklamlar

Senin için uğrunda verdiğim son nefes ziyan seninle yaşamak hep ziyan, seni sende yaşamak benim hayatımdaki en büyük ziyanmış.

Bugün sigaramın üzerine adını yazdım sigaram bittiğinde seni unutacağım sanmıştım ne bilirdim ki seni nefes nefes içime çektiğimi.

Sen benim yaşama sebebimsin, benim son nefesimsin, sebepsiz gözyaşlarım, kurduğum tek hayalimsin sen benim cennetimsin.

Seviyorsan gel, bir nefes sonra ölebilme ihtimalimiz var.

Geldin ya! Şimdi her şey güzel seninle. Yürümenin, konuşmanın, nefes almanın bir başka anlamı var artık. Sen varsın ya, her şey bambaşka gözlerimde. (Ümit Yaşar Oğuzcan)

Artık yaşamak istiyorum nefes almak istiyorum haydi tut elimden çek beni hayata haydi tut kalbimi yaz kalbine bekliyorum ve inan seni çok seviyorum.

Ya gerçekten yaşa ya da sadece nefes alarak yaşıyormuş gibi yaptığını kabul et. (Aret Vartanyan)

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet-i cihanda bir nefes sıhhat gibi. (Kanuni Sultan Süleyman)

Aldığın her nefesi fırsat bil, ot değilsin yeniden bitmezsin. (Ömer Hayyam)

Reklamlar

Bana yaşamak değil sadece sensiz nefes almak bile yasak bebeğim, sensiz nefes almak yanında elini tutmaktan daha zor sevgilim.

Eğer son nefesimi vermeden önce mutlu olacağını bilirsem cehenneme bile gülerek giderim.

Durun burada nefes almayın, daha ucuz bir yer biliyorum.

İnsan ölürken yaptıklarına değil, yapamadıklarına pişman olurmuş. Son nefesinizde yapamadığınız şeyler için üzüntü duyun. (Sakıp Sabancı)

Ben senin ne yarın nede canın ben senin ne sevdiğin ne baharın ben senin belki umurunda değilim ama sen benim sen benim nefesimsin.

İzdivaç programları çok ilginç. 60 yaşında teyze elektrik alamadım ben diyebiliyor. Bence sen nefes aldığına dua et.

Sevgili dediğin koluna değil, yüreğine yakışmalı. Ve öyle gelip geçici bir heves değil, Sonsuza dek nefesin olmalı. (Can Yücel)

Nefes alamıyorum. Atmosferi açın.

En derin yaralarla başlar en derin gülücükler. En yüksek uçurumlardan düşerken öğrenirsin uçmayı. En derin denizlerde boğula boğula becerirsin tek bir nefesle yaşamayı. (Friedrich Nietzsche)

Hayat nefes aldığımız kadardır, gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır.

Nefes alıyorsan umut var demektir; ama nokta koyulduktan sonra belki demek umut değil, çaresizliktir.

Deli bir yağmur olsam seni yağdığım yerler kadar severdim. Deli bir rüzgâr olsam seni estiğim yerler kadar severdim. Ama ben sadece deliyim ve seni aldığım her nefes kadar çok seviyorum.

Sizden biriniz su içtiği zaman yavaş yavaş içsin, bir nefeste içmesin. Zira suyu bir nefeste içmek karaciğer iltihabı ve nefes tıkanıklığı meydana getirir. (Adurrezzak)

Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir, koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder. (Cenap Şahabettin)

Onu kıskanmak mı, haşa, adını zikredenin dilini, kokusunu içine çekenin, nefesini keserim.

Nefes aldığın sürece mutlaka bir umut vardır.

Sen orada ona sarılırken, neden burada benim nefesim kesiliyor vefasız.

Senden ayrılacağımı her hatırladığımda, dünya ayaklarımın altından kayar gibi oluyor. Çünkü sen benim için bir nefessin. Nefes almadan yaşayamam ki.

Sevdiğiyle aynı şehirde nefes alıyorsa yürekten seven birisi ondan fazla uzak kalamaz. Ayrı şehirde nefes alıyorsa aldığı her nefeste onu düşünür.

Sessiz akşamlarda sesini soğuk gecelerde nefesini, yalnızlığımda bedenini, sakinliğimde öfkeni, ıssız sokaklarda gölgeni, ben sadece seni özledim bir tanem.

Yanından geçer ve hiçbir şey söylemezsin. Yalnızca kokusunu duymak için derin nefesler alırsın.

Ölüm kokuyor attığım her adımda nefes aldığım dünya, yalan kokuyor birbirine gülen yüzlerin arkasındaki hayatlar, ve gerçek kokuyor bu dünyadan sonraki dünya.

Sen bana bir ömür uzakken ben sana bir nefes kadar yakınım sevgili. Gelmeyeceğini bile bile ben hala seviyorum seni.

Ne ölmek nefessiz kalmaktır; ne de yaşamak nefes almaktır. Yaşamak; sevilmeyi hak eden birine yaşamını harcamaktır. (Oğuz Atay)

Bir şey söyle bana. İçimdeki kayayı kaldırıp atacak bir şey söyle. Nefes alabileceğim bir şey de bana.

Teşekkür ederim nefesime nefes olup bana hayat verdiğin için.

Uzakken bile bir nefes kadar yakınımdasın.

Seni düşünmeden aldığım solukları saymıyorum nefesten, seni içine sığdıramadığım damlaları saymıyorum gözyaşından, saymıyorum tebessümden sensiz kahkahalarımı.

Yaşamak dediğin iki nefes alıp vermek olmamalı. Bir nedeni olmalı insanın yaşamak denilen şeyin anlamlı olması için. (Alaattin Çağıl)

Yol sen olsan yorulmadan yürürüm. Rüya sen olsan hep uyurum. Gece sen olsan sabahı hiç istemem. Son nefesim sen olsan şimdi ölürüm.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.