Takım Olmak Sözleri

Bu yazımızda neler bulacaksınız: Takım Olmak Sözleri, Takım Olmak İle İlgili Sözler, Takım Olmakla İlgili Sözler, Takım Çalışması Motivasyon Sözleri, Takım Çalışmasını Anlatan Sözler, Takım Sözleri Futbol, Başarı Ekip İşidir İle İlgili Sözler, Takım Olmak Sözleri Resimli, Takım Olmak Sözleri Facebook, Takım Olmak Sözleri Uzun

Reklamlar

Takım Olmak İle İlgili Sözler

Takım ruhu, parayla satın alınamaz. Para, insanların işlerini yapabilmeleri ve hayatlarını sürdürmeleri için bir araçtır ama onları bir takım yapmaya yetmez. İş dünyasında olsun, sporda olsun bir amaç birliğine varıp fark yaratan takımların dünyanın her yerinde takdir görmesi, parayla satın alınamayan bir başarıyı ortaya koydukları içindir. (Temel Aksoy)

Başarılı bir takımın pek çok elleri vardır ama tek bir beyni vardır. (Bili Bethell)

Bir araya gelmek bir başlangıçtır, beraberliği sürdürmek bir ilerlemedir, beraber çalışmak ise başarıdır. (Henry Ford)

Hepimiz gerçekliği sembol isimlere indirgemeye bayılırız ama Süpermen’in modası geçeli çok oldu. Dikkate değer bir başarı elde etmek ancak ekip işidir. (Steve Jobs)

  Zulüm İle İlgili Sözler

Reklamlar

Takım çalışmasının iyi bir özelliği, her zaman başkalarının da sizin tarafınızda yer almasıdır. (Margaret Carty)

Hızlı gitmek istiyorsan yalnız git, uzağa gitmek istiyorsan birlikte git. (Afrikalı Atasözü)

Hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı ve zeki değildir. (Japon Atasözü)

Takımın aklı, takımdaki bireylerin aklından daha büyüktür. (Peter Senge)

Yalnız çok az şey yapabiliriz; birlikte çok şey. (Helen Keller)

Başarılı birinin arkasında, daima başarılı başka insanlar vardır. (Çin Atasözü)

Başarının %5’i tek başına, %95’i birlikte yapabilmekten oluşur.

Birlik her zaman rekabetten daha kuvvetlidir. (Jack London)

Bütün olmaya çalış. Olamıyorsan işe yarar bir parça ol ve bütüne katıl. (Friedrich Schiller)

Tek elle alkışlanmaz. (Çin Atasözü)

Tek başına hiçbir insan, yeterince akıllı değildir. (Maccius Plautus)

Reklamlar

Harekette birlik olmazsa, fikirdeki birlik faydasızdır. (Muhammed İkbal)

Bir takım, birlikte çalışan bir grup insan değildir. Bir takım, birbirlerine güvenen bir grup insandır. (Simon Sinek)

Takım çalışması, farklı bilgi, yetenek ve deneyime sahip insanların bir araya gelmesi ve “akılların buluşmasını” sağlayarak birlikte değer yaratması demektir. (Temek Aksoy)

  Düzen İle İlgili Sözler

Takım arkadaşlarınıza sizin için neler yapabileceklerini sormak yerine, onlar için neler yapabileceğinizi sorun. (Magic Johnson)

Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır. (Henry Ford)

İnsanlar; sosyal bünyede bir bina meydana getirmek için birbirleriyle kenetlenen, birbirine destek olan, yapı taşları gibi olmalıdırlar. (Alexis Carrel)

Hedeflerinizi paylaştığınız insanlar, hedeflerinize ulaşmanız ya da ulaşmamanız konusunda çok önemli rol oynarlar. (Zig Zağlar)

Reklamlar

Ekip lazımdır. Yani tek başına bir kimseye bütün muvaffakiyetler atfedilemez. Organize etmek lazımdır ki, başarıya ulaşılabilsin. Ben de her ne yaptıysam, arkadaşlarıma dayanarak, milletime dayanarak yapabilmişimdir. Tek başına bana atfedilemez. (Mustafa Kemal Atatürk)

Takım ruhu, parayla satın alınamaz. (Temel Aksoy)

Yaşam bir ekip işidir. Yaşamın doğasında bu gerçek vardır: Yaşam ilişkiler içinde oluşur ve gelişir. Bu ilke bir gerçeği yansıtır. Öğrencinin bu gerçeği öğrenmesi çok önemlidir. Onun İyi bir ekip üyesi olarak yetişmesi, eğitimin amacı olmalıdır. (Doğan Cüceloğlu)

Spor dünyası, hayat oyunun klasik bir örneğidir. Takdiri kimin aldığı önemli olmadığından pek çok şey başarılabilir. Büyük oyunlar kişisel başarıdan çok skora bakan, bencil olmayan ve disiplinli oyuncularla oynanır. (Jack Whitaker)

  Dinlenme İle İlgili Sözler

Takım ruhu, insanların egolarını ikinci plana atıp takımın başarısı için mücadele etmesiyle elde edilir. Takım üyelerinin, aynı zamanda hem birey olmaları hem de takımlarıyla tek vücut olmaları gerekir. Takım olmak demek, aynı değerleri paylaşıp ortak bir hedefe kilitlenmek demektir. (Temel Aksoy)

İyi bir takım sadece iyi oyuncularla değil, onları birbirine bağlayan görünmez bağlarla oluşur. Bir takımda bu kimyayı yakalamak için, oyuncuları heyecanlandıran bir amaç birliğine ihtiyaç vardır. Bu amaç birliğini yakalamış, uyumla hareket eden takımlar, bütün imkansızlıklara rağmen başarırlar. (Temel Aksoy)

Tek başımayken gücüm ancak öldürmeye yeter ama birlik olursak, hakimiyeti ele geçirebiliriz. (Daniel Palmer)

Ben takım çalışmasının insanları sadece bir araya getirmekten ibaret olmadığını; aksine uzmanlıkları, yetenekleri ve kişilikleri gelişmiş kişilerin birlikte “bilmekten yapmağa geçmek” üzere işbirliği ve akıl ortaklığı yapması olarak görüyorum. (Temek Aksoy)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir