Yanlış Anlaşılma Sözleri

03.11.2017
Yanlış Anlaşılma Sözleri

Bu yazımızda neler okuyacaksınız: Yanlış Anlaşılma Sözleri, Yanlış Anlaşılmak İle İlgili Sözler, Yanlış Anlaşılmakla İlgili Sözler,  Yanlış Anlaşılmak Tumblr, Yanlış Anlama İle İlgili Sözler, Yanlış Anlama İle İlgili Söylenmiş Güzel Sözler

Bazı kişiler vardır ki vermek istediği mesajı tam ifade edemez ve yanlış anlaşılır. Bazı kişilerde vardır ki söyleneni anlamak yerine istediği gibi anlamaya çalışır. Yanlış anlaşılma sözleri yanlış anlaşılmak hakkında söylenmiş güzel sözleri içermektedir.

Yanlış Anlaşılma Sözleri

Eğer beni dikkatlice dinleseydin yanlış anlamazdın, şimdi sana bağlı olan bu kalbimi bu kadar çok kırmazdın.

Anlamak masraflı iştir; emek ister, gayret ister, samimiyet ister. Yanlış anlamak kolaydır oysa. Biraz kötü niyet, biraz da yetersizlik kâfidir. (Sezai Karakoç)

Yanlış anlaşılma ihtimalinin olmadığı bir şekilde konuşmak mümkün değildir. Her zaman sizi yanlış anlayacak birileri olacaktır. (Karl Popper)

Bir şey söylerken yanlış anlaşılmamak için kekeleyip, eğilip bükülmeye gerek yok, çünkü siz ne söylerseniz söyleyin insanlar anlamak istediklerini anlıyorlar.

Sakın yanlış anlama, kendimi yitirmiş değilim, sadece sende kayboldum o kadar. (Kahraman Tazeoğlu)

Düşündüğünüz, söylemek istediğiniz, söylediğinizi sandığınız, söylediğiniz, karşınızdakinin duymak istediği, duyduğu, anlamak istediği, anladığını sandığı, anladığı arasında farklar vardır. Dolayısıyla insanların birbirini yanlış anlaması için en az 9 ihtimal var. (Sylviane Herpin)

Reklamlar

Senin söylediğini değil de, kendi düşündüğünü anlayan birisi için yanlış anlaşılmak çok zor değildir.

Gömleğin tüm düğmelerini yanlış iliklemek gibi bazı insanları sevmek… En başından beri yanlış yaptığını sonuna gelmeden anlayamıyorsun. (Oğuz Atay)

Beni bir sen anladın, sen de yanlış anladın.

Anlatacak çok şeyim olsa da, emin değilim anlaşılmak istediğimden. (Elif Şafak)

Beni hemen anlamalısın, çünkü ben kitap değilim, çünkü ben öldükten sonra kimse beni okuyamaz, yaşarken anlaşılmaya mecburum. (Oğuz Atay)

Ne bilirsen bil, ne kadar söylersen söyle; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır. Yanlış ya da doğru.

İnsan bazen kimse tarafından anlaşılmak istemiyor. Ne yanlış, ne doğru kimse beni anlamasın yeter dediği zamanlar oluyor.

Benim seni ne kadar çok sevdiğimi bilirsin ben asla sana senin anladığın gibi bir şey söylemek istemedim. Yanlış anlaşıldığım için çok üzgünüm.

Beni şimdiye kadar bir kişi anladı. O da yanlış anladı. (Neyzen Tevfik)

Dünyada bana “ne istiyorsun” diye sorsalar hiç düşünmeden vereceğim cevap şudur ” Anlaşılmak istiyorum.” (Sabahattin Ali)

Anlaşılmayan şey çoğunlukla yanlış ya da ters yorumlanır ve yürek temizliğiyle görülmeyen şey, bünyede korkunç bir boşluk bırakır. (J. Angel Livraga)

Saçımız uzadığı zaman saçlarımızı kestirir, kafamızı kestirmeyiz. İlişkilerde yanlış anlaşılmalar varsa eğer, ilişkiyi tümden bitirmek çözüm değildir.

Reklamlar

Anlamak masraflı iştir; emek ister, gayret ister, samimiyet ister. Yanlış anlamak kolaydır oysa. Biraz kötü niyet, biraz da yetersizlik kâfidir. Sezai Karakoç

Düşünebilen herkesin insan olması, insan olan herkesin düşünebildiği manasına gelmiyor ne yazık ki..(Sigmund Freud)

Hayatta hiçbir şey korkmak için değildir. Her şey anlaşılmak içindir. (Marie Curie)

Kadınlar anlaşılmak için değil, yaşanmak içindir. Yaşanacak kadın bulduysanız, anlamak için vakit kaybetmeyin. (Robin Sharma)

Yanlış anlamak isteyen birine ağzınızla kuş tutsanız dahi o yine anlayacağı türden anlamaya devam edecektir. Bu yüzden kimseye kendini anlatmaya çalışmayın bırakın herkes sizi nasıl anlamak istiyorsa öyle anlasın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.