Anlayış İle İlgili Sözler

12.12.2017
Anlayış İle İlgili Sözler

Bu yazımızda neler okuyacaksınız: Anlayış İle İlgili Sözler, Anlayışla İlgili Sözler, Anlayış Hakkında Söylenmiş Sözler, Anlayış İle İlgili Söylenmiş Güzel Sözler, Anlayış İle İlgili Özlü Sözler, Anlayış Sözleri Kısa Facebook

Anlayış İle İlgili Sözler

Bana anlayış gösterecek yerde büfeyi gösterdin. (Oğuz Atay)

Birisiyle derdini paylaşmak bazen ona bir şey vermekten daha değerlidir, çünkü para insanın benliğinin dışındaki bir şeyken, anlayış armağan etmek onun ruhuyla iletişim kurmak anlamına gelir. ( W. H. Mountford)

Duygusal açıdan hassas ve kolayca kırılan yaratıklar olsalar da ergenlerden anlayış bekleyemezsiniz. İnsanlar anlayışlı davranmasını çok sonraları öğrenir. (Stephen King)

Bu anlayış eksikliğine karşı savaşmak, anlayışsızlardan oluşan bu dünyaya karşı durmak imkansızdı. (Franz Kafka)

Gerçek âlimlerin hedefi anlayış ve ilimle amel etmektir. Sefihlerin gayesi ise sadece rivayet yapmaktır. (Hüseyin Okur)

Sizinki bir anlayış, ama sadece yol üzerinde varılmış bir anlayış ve o yol sonsuzdur. (Franz Kafka)

Ancak rüyalarımda anlayış dolu sesler beni göstererek fısıldaşıyor: “Hüznü ölen kişi, işte bu. (Halil Cibran)

İnsanlar görüşlerini, anlayış ve davranış biçimlerini değiştirirken bunun hiç farkına varmıyorlar. (E. H. Gombrich)

Anlayış bakımından elde edilecek tüm kazanımlar ve ilerlemeler, ancak ve ancak cesaretle, insanın kendine karşı sergileyeceği sert tutumla ve kendine dürüst olmasıyla sağlanabilir. (Stefan Zweig)

Reklamlar

Ah, düşünce ve anlayış gücüne sahip bu insanları bilmek, tanımak ne kadar da arzu edilen bir şeydi. (D.H. Lawrence)

Yargı bir kafestir, içinde var olma özgürlüğünün yanı sıra, anlayış ve zekanın sıkışıp kaldığı, bitkin düştüğü bir hapistir. (Susanna Tamaro)

Anlayamıyoruz, çünkü bu dünya kendine aykırı anlayış biçimleri geliştirmiş; biz de onun içinde yetiştik, kendimize aykırı anlayış biçimleri içinde. (Oruç Aruoba)

Eşi, kendisini başka kadınlarla aldatınca önce köpüren sonra bir bilezik hediyesi gelince siniri sönen bir anlayış, ruhunu satmak değilde nedir? (Sinan Yağmur)

İnsanlarla olan ilişkilerimizde bizi acıya ve sıkıntıya sokan şey kendi anlayış biçimimizi başkasında bulma gayretimizdir. (İsmet Özel)

Çözüm eşlerimizi suçlamak değil; anlayış, güven ve şefkat gösterip onları kabullenmek ve destek olmaktır. (John Gray)

Ben sizden akıllı öğüt değil, beni sanki bütün hayatı boyunca sevmiş birinden kardeşçe anlayış bekliyorum. (Dostoyevski)

Yaşlıların doğaları gereği bilge olmadıkları gibi gençlerin de doğaları gereği bencil olmadıkları da olasıdır. Anlayış ve yüzeysellik, yaşla değil herkesin hak ettiği yolla ilgilidir. (Susanna Tamaro)

Duygusal açıdan hassas ve kolayca kırılan yaratıklar olsalar da ergenlerden anlayış bekleyemezsiniz. İnsanlar anlayışlı davranmasını çok sonraları öğrenir, o da öğrenirse. (Stephen King)

Düşündüğünüz ve anlayış olarak benimsediğiniz her düşünce bir titreşim frekansına sahiptir ve bu bir his olarak deneyimlenir. (Ramtha)

Reklamlar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.