Babaya Ölüm Yıldönümü Sözleri

Babaya Ölüm Yıldönümü Sözleri

Yazının Konusu: Babaya Ölüm Yıldönümü Sözleri, Babamın Ölüm Yıldönümü Sözleri, Ölüm Yıldönümü Sözleri Babaya, Canım Babamın Ölüm Yıldönümü, Babanın Ölüm Yıldönümü İle İlgili Sözler, Babamın Ölüm Yıldönümü Yazıları, Ölen Babanın Arkasından Güzel Sözler

Yazımızda babaya ölüm yıldönümü sözleri içerikli sözler hazırladık. Baba yıkılmaz ulu bir çınar gibidir. İşte babanın ölümü de bu yüzden geride kalanları çok üzer. Babamın ölüm yıldönümünde ne yapabilirim diye düşüyorsanız gidip mezarını ziyaret edebilirsiniz, mezarı başında Kuran-ı Kerim okuyabilirsiniz, hayır yapabilirsiniz.

Babaya Ölüm Yıldönümü Sözleri

Canım Babam; Yokluğunun birinci yılı da aynıydı, onuncu yılı da aynı, yine aynı soğuk ve sensiz, yine acı ve hüzünlü.

Bak baba her ölüm yıl dönümünde olduğu gibi yine senin yanına geldim. Seni özledim babam, sen gittikten sonra ben eski ben olamadım, eskiden attığım kahkahayı bir daha atamadım, gülerken yüreğim burkuldu, içim acıdı.

Canım babam aramızdan ayrılışın …. Yılında seni çok özledim. Senden sonra ben hep eksik yaşadım.

Yine baharlar gelecek buralara, yine cemreler düşecek topraklara, seninle rüyalarımda da olsa yine yaşamaya devam edeceğim. Ne baharım, ne yazım, ne de kışım sensiz olmaz benim babam.

Yokluğunu ilk yılındayız ama biz hala seninleyiz. Sen ne kadar bizden ayrılıp ebedi yurduna göçmüş olsan da biz seninle yaşamaya devam edeceğiz.

Aşksız yaşamaya alışırım, yarı tok yarı açta yaşayabilirim ama sensizliğe asla tahammül edemiyorum, sensizlik hep sol yanımı acıtıyor.

Senden sonra ilkbaharda cemreler düştü toprağa, sonbaharda dalından kopan yapraklar rüzgara teslim etti kendini, sensiz geçen günlerde bende sensizliğe teslim ettim ruhumu. Seni çok özledim babacığım.

Allah’ım biz evlatları olarak babamdan razıydık sende ondan razı ol.

Reklamlar

Baba kaybettiklerimi sorma sana tek kelime babam derim sonra tamamlayamazsın cümleni.

Canım babam ne seni unutacak kadar zaman geçecek. Ne de, geçen zaman seni unutturmaya yetecek. Yanımızda olmasan da unuturuz sanma, zaman alışmayı öğretti ama unutmayı asla.

Bugün senin ölüm yıldönümün, bilmiyorum artık; saymakta istemiyorum sensizliğin kaçıncı ayında, kaçıncı yılında olduğumu, çünkü seni düşündükçe hep canım yanıyor, gözlerim doluyor. Seni çok özledim babam.

Kimi babasında kalsın bir mal servet ister, kimi şan şöhret. Ben istemem bunları babam sen yanımda olsan o bana yeter de artar bile.

Niye göçtün gittin ki buralardan gitmesen olmaz mıydı? Her akşam işten dönsen kapını ben açsam “hoş geldin babam ”deseydim, o güler yüzünü görseydim. Olmaz mıydı babacığım.

Sensizlik ne kadar çok zormuş baba, bak sen hakkın rahmetine kavuşalı tam koca 5 yıl oldu ama hala dün ölmüş gibisin. Acın hala taze, sensizlik hala acı.

Sende başını alıp gittin, beni bu koca dünyada tek başıma bıraktın. Hani sen hiç yanımdan ayrılmayacaktın, hani elimi hiç bırakmayacaktın. Böyle amansız, böyle zamansız gidişin hiç olmadı be babam.

Cennetin ırmakları ruhuna işlesin, toprağın bol, huzur içinde yat, Ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum babacığım. Senin yokluğun unutulmuyor, yerin dolmuyor. Saygı ile anıyorum.

Canım babam aramızdan ayrılalı koskoca 7 yıl geçti. Ölüm yıldönümünü saygı ve rahmetle anıyorum.

Zaman öyle çabuk akıp gidiyor canım babam aramızdan ayrılalı tam 3 yıl oldu. Saygıyla, rahmetle, minnetle anıyorum seni babacığım.

Bugün canım babamın ölüm yıl dönümü rica etsem ona bir Fatiha okur musunuz?

Reklamlar

Canım Babam; Yokluğunun birinci yılı da aynıydı, onuncu yılı da aynı, yine aynı soğuk ve sensiz, yine acı ve hüzünlü.

Babamın ölüm yıldönümünü rahmet ve şad ile anıyorum babasızlık insanın belini büker öksüzlük her gece üzerine çöker. Hayat keşkelerle geçmek bilmiyor babacığım.

Yüreğime ne zaman unutacaksın babamı diye sordum sustu cevap veremedi. Sensizliğin tam 10. Yılındayız ama ben hala seni özlüyor seni arıyorum canım babam.

Bak baba her ölüm yıl dönümünde olduğu gibi yine senin yanına geldim. Seni özledim babam, sen gittikten sonra ben eski ben olamadım, eskiden attığım kahkahayı bir daha atamadım, gülerken yüreğim burkuldu, içim acıdı.

Yine bir bahar sabahıydı böyle güneşin güne merhaba dediği bir gündü. Bir yıl geçti aradan ama içimdeki yangın sönmedi, yara kapanmadı. Ve bu yara asla iyileşmeyecek, bu yangın asla sönmeyecek.

Sensiz geçen her gün, her ay, her yıl benim düşmanımdır. Seni hep özleyeceğim babacığım.

Şimdi ben hayata senin elimden tutup attırdığın ilk adımlarla yürüyorum, senin öğrettiklerinle yaşıyorum. Bugün babamın ölüm yıl dönümü ben hala onu özlüyor, onu arıyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.