Spor İle İlgili Sözler

06.07.2020
Spor İle İlgili Sözler

Hemen hemen herkesin planında olan ama bir türlü gerçekleştiremediği spor ile ilgili sözler hazırladık. Spor yapmak sağlık açısından çok faydalıdır. Spor denilince akla belli başlı spor dalları olan futbol, basketbol gelmesin. Bireysel olarak yapabileceğiniz birçok spor dalı bulunmaktadır.

Spor İle İlgili Sözler

Spor teknik, kurallar, puanlama ve rekabet meselesidir, durmadan öğrenmeyi ve çalışmayı gerektirir; duruşları tanımak, doğru hareketleri bir araya getirmektir. Doğaçlama ve yetenek çok sonra gelir. (Frédéric Gros)

Yapabildiğim en iyi spor çay karıştırmak.

Türk gençliği sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır.(Mustafa Kemal Atatürk)

Spor yapan her birey başarılı ve sağlıklı bir birey demektir.

Çıkıp saatlerce spor yapabilirim eğer kafam benimle gelmese.

Hareket etmek kişilerin fiziksel, duygusal ve zihinsel durumlarında değişiklik yaratmak için bir ilaçtır. (C. Welch)

Reklamlar

Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatan görevi saymak gerekir. (Atatürk)

Bir milletin sporda gösterdiği azim onun geleceğini yükseltir. (Atatürk)

Sağlıklı olmak için daima spor yapılmalıdır, mal mülk bir yere kadar sağlık satın alınamayacağından dolayı sporun yapılması gereklidir.

Spor bir insanın her durumda farklı olmasını sağlar.

Muvaffak olmak için her türlü yardımdan ziyade bütün milletçe sporun mahiyeti kıymeti anlaşılmak ve ona kalpten sevgi göstermek onu vatanî vazife sayma lâzımdır.

Okuyanın okudukça cahilliği azalır, spor yapan spor yaptıkça sağlığını kazanır.

Sporu sadece sporcular yapmamalıdır, spor bir toplumun yaşam biçimi olmalıdır.

Sporun olmadığı bir millet sağlam kafaya sahip olmadığından dolayı gerileyecektir. Spor zihnin anahtarı olmaktadır.

Reklamlar

Halkının futbol ile yiyecek ve içecekten başka hiçbir şeyi ciddiye almadığı bir ülkede Başbakan olmaktansa köpek olmayı bile yeğlerim. (Bernard Shaw)

Spor hayata tutunmanın bir dalıdır.

Her insan spor yapmalı erken yaşta yoksa sonu ya toprak ya yatak olur.

Her işinizi, planınızı erteleyin ama sporunuzu asla ertelemeyin.

Her çeşit spor faaliyetlerini Türk gençliğinin millî terbiyesinin ana unsurlarından saymak lâzımdır.

Bir toplum yalnız spor ile rengini ve kuvvetini değiştiremez. Orada hâkim olan sıhhî, sosyal, medenî birçok gerek ve şartların teminine yönelen teşebbüs ve tedbirlerin uygulanması lâzımdır.

Ben Türk gençliğinin spor yaparak güçlü olmasını isterim. (Atatürk)

En büyük zenginlik sağlıktır. (Virgil)

Spor bir milletin gençlerinin o ülkeyi ayakta tutmasını sağlar.

Spora ayırdığın zamanı sağlıktan geri kazanırsın.

Reklamlar

Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarf edilen çalışmanın ehemmiyet ve kutsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir. (Atatürk)

Sabahları beynim ne yaptığımı çözene dek egzersiz yapmalıyımdır. (M. Doble)

Spora vereceğimiz mana gençliğe vereceğimiz mananın öz kardeşidir. (Peyami Safa)

Her bir bireye ne fazla ne eksik, fakat doğru miktarda gıda ve egzersiz sunabilseydik, sağlığın en emin yolunu bulmuş olurduk. (Hipokrat)

Spora önem vermeyen milletler sürekli yeni hastaneler, tedavi merkezleri inşa etmesi gerekir.

Ben sporcunun; zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim. (Mustafa Kemal Atatürk)

Sporsuz bir millet gerilemeye mahkûmdur.

Yaşlandığımız için egzersiz yapmayı bırakmıyoruz egzersiz yapmadığımız için yaşlanıyoruz. (Dr. Kenneth Cooper)

Çalışarak kazandığın parayı bir günde harcarsın, sporla kazandığın sağlığını bir ömür boyu korursun.

Vücudunuza iyi bakın. Yaşamak zorunda olduğunuz tek yer orasıdır. (Jim Rohn)

Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur. (Eflatun)

Hiç bir şeye sınır koymamalısınız. Ne kadar hayal ederseniz, o kadar ileriye gidebilirsiniz. (Michael Phelps)

Spor birçok yönden iş hayatına benzer, diğerleri kadar iyi ya da daha iyi olmak isterseniz, onlar kadar zinde olmalısınız. Zinde ve yetenekli olduğunuz zaman, iyi oyuncu ile çok iyi oyuncu arasındaki farkı belirleyen ise kararlılıktır. (Anthony J. F. Oneilly)

Kariyerim boyunca 9000’den fazla başarısız atış yaptım, 300’den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı! (Michael Jordan)

Hareket eksikliği her insanda iyi kondisyonu yok eder hareket ve metedolojik fiziksel egzersiz ise onu korur ve sürdürebilmesini sağlar. (Eflatun)

Fiziksel fitness yalnızca sağlıklı bir vücudun en önemli anahtarı o aynı zamanda dinamik ve yaratıcı entelektüel aktivitenin de temelidir. (John F. Kennedy)

Benim en çok sevdiğim spor serbest güreştir. Hangi Türk askerini köylüsünü isterseniz soyup meydana çıkarınız. Dik omuzları iyi kusursuz teşekkül etmiş adaleleri keskin yüz çizgileri yanık tatlı renkleri kafa yapıları insanın ruhuna itimat ve neşe veren bir eser olarak canlanır.

Türk milleti anadan doğma sportmendir. Henüz yürümeye başlayan köy çocuklarını bile harman yerlerinde güreşirlerken görürsünüz. Ata en çok ve en iyi binen yalnız Türk erkekler değildir; Türk kadını da bu işi bilir.

Muhterem Gençler, Hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır: Galip gelmek ve mağlup olmak. Size Türk gençliğine tevdi ettiğimiz vicdan emaneti, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız.( Atatürk)

Spor dünyası hayat oyununun klasik bir örneğidir takdiri kimin aldığı önemli olmadığında pek çok şey başarılabilir. Büyük oyunlar kişisel başarıdan çok skora bakan bencil olmayan ve disiplinli oyuncularla oynanır. (Jack Whittaker)

Eğer her zaman yaptığınız fiziksel veya başka türlü şeylere bir limit koyarsanız, bu o çalışmanıza ve tüm hayatınıza sıçrar. Limit yoktur. Onlar sadece eşiklerdir ve onlara takılıp kalmamalısınız, onları geçmelisiniz. (Bruce Lee)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.