En Yakın Arkadaşa Uzun Mesaj

03.03.2022
En Yakın Arkadaşa Uzun Mesaj

Arkadaşlar birbirinden ne kadar uzakta olsalar birbirini her zaman arar sorarlar. En yakın arkadaşa güzel sözler, arkadaşa uzun mesajlar whatsapp ve en yakın arkadaşa etkili sözlerimizi okuyabilirsiniz.

En Yakın Arkadaşa Kısa Mesajlar

* Kendini mutsuz hissettiğinde kalbini dinle çünkü sen kalbin kadar temiz ve güzellikleri hak eden birisin tüm güzellikler seninle olsun canı arkadaşım.

* Arkadaş bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili kimi zaman saksıda bir çiçektir ama asıl arkadaş seni senden çok sevendir.

* O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın dost eli elini hiç bırakmasın ne olur.

* Rüya; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir. Arkadaş; uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir. Hayal gücü; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgârdır ve hayat; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftir. Açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle…

* Yüreğine bir gül yolluyorum gülüşlerimden. Sesi sevdadır suskunluğun suskunluğuna sevdalandığım dost. Yüreğinin gülüşlerinde sakla beni.

Reklamlar

* Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır. Nietzsche

* Hayat; yaşamayı, mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; hak etmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk; paylaşmayı bilen için vardır.

* Sende en iyi ne varsa, dostuna onu ver. Mevlana

* Gün gelir puslu bir dünya aydınlık bir yaşama gebe kalır yeter ki umutların hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpıyorsa yaşam sana onu versin

* İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. – Mevlana

* Geldiğin zaman boşluk dolduran değilsin gittiğin zaman yeri doldurulamayansın canım arkadaşım.

* Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak dostum…

* Dostlukların tükenmediği sevgilerin ölmediği gözyaşlarının akmadığı gülücüklerin bitmediği en güzel günler sizinle olsun sevgili dostum.

* Öyle insanlar var ki doğuştan gelir mecburiyettir adına akraba denir. Sonradan gelir kardeşten ötedir adına dost denir.

Reklamlar

* Dost; acı söyleyen değildir Acıyı tatlı söyleyebilendir. – Mevlana

* Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

* Yalnızca hava, ışık ve dostun varsa hiç üzülme. Goethe

* Hüzün bir yıldız kadar uzak mutluluk göz bebeğinin kadar yakın olsun umutların gerçek gerçek mutlulukların sonsuz olsun.

* İnsanın her daim özlediği kavga ettiği küstüğü ve bir de nazının geçtiği bir arkadaşı olmalı.

* İnsanlarla dost ol çünkü kervan ne kadar kalabalık ve halkı çok olursa yol kesenlerin beli o kadar kırılır. – Mevlana

  Arkadaşa Söylenecek Güzel Sözler

* Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasından senin arkadaşın olmak.

* Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karşılaşırlar. Aşk kendinden emin bir şekilde sorar: ben senden daha candan ve daha yakınım. Sen niye varsın ki bu dünyada? Arkadaşlık cevap verir: sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için…

* Gülkurusu akşamlarda dost hasretlikleri yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimize koyduğumuz dostlarımızı asla unutmadık inadına yaşadık.

Reklamlar

* Dost dediğin deniz kenarındaki taşlara benzer, önce birer birer toplarsın, sonra yavaş yavaş atmaya başlarsın. Fakat bazılarını atmaya kıyamazsın, sen atmaya kıyamadıklarımdansın.

* Gül kokusu akşamlarda dost hasreti yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimizde yaşattığımız dostluğumuzu asla unutmadık.

* Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Dost dediğine her zaman güvenme bir bakmışsın sırtında hançerle gezersin.

En Yakın Arkadaşa Güzel Sözler

* Eğer herkes, dost sandığı kimselerin kendi arkasından söylemiş olduklarını duymuş olsaydı, dünyada dost kalmazdı. Pascal

* Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır. Calvin Coleridge

* Sevmekten korkmadığımız, söylemekten utanmadığımız saygının değerli, düşüncenin önemli, umudun sonsuz olduğu yarınlarda, mutlulukla geçireceğiniz bir

* İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgâra fısıldarlarmış dışarı çık gör bak dostum rüzgâr nasıl esiyor.

* Dost, bazen annen bazen baban bazen eşin bazen kardeşin olabilir. Gerçek dost hata bile yapsan seni terk etmeyendir.

* İyi dostlar destek olur. En iyi dostlar ise hiçbir şey olmamış gibi davranır. Desperate Housewives

* Dostluk deniz kenarındaki taşlara benzer önce teker teker toplarsın sonra da birer birer ayıklarsın bazıları vardır ki kıyamazsın işte sen de onlardansın.

* Bir gün ıslak sokaklar boyu dostluğu ararsan bir dağ eteğinde bir deniz kenarında gözlerinden yaşlar akarsa uzat bana elini ben senin yanında olacağım.

* Mutluluğun peşinden koşma mutluluk senin peşinden koşsun ve hayatta öyle mutlu ol ki gözlerinde akan bir damla yaş arayıp da bulamayanların sadakası olsun.

* Dost, hem iyi görünen, hem iyi olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir. Platon

* Dostuna da düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Clebul

* Güneşe bağlandı korkuyla önce insan. Sonra ateşe, suya… Ay battı şu kurudu gün bitti… Sevgi kardeşlik dostluktu sonsuz olan. Can dostuma

  Arkadaşa Söylenecek Güzel Sözler

* Hayal kur, ne hayal kurmak istersen… Gez, nereye gitmek istersen… Ol, ne olmak istersen… Çünkü senin bir tane hayatın olacak ve sadece bir şansın var bütün bunları yapabilmek için.

* Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla içine bir tat bırakmalı bazen acı bazen tatlı ama hep ihtiyaç duymalı.

* Dostluk dallarda goncadır dostluk sırattan incedir dostluk her şeyden öncedir. Sönmesin muhabbetin közü merhabadır dostun sözü. Ey dost yürektesin.

En Yakın Arkadaşa Etkili Sözler

* Günün birinde hepimiz sonsuza dek susacağız. Onun için sevdiklerinize şimdi “Seni seviyorum” demekten çekinmeyin. Albert Schweitzer

* Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalp zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahip olursa olsun yine fakirdir. Tamamı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.

* Dostlar, öyle bir ailedir ki insan o ailenin fertlerini, yalnız kendi seçer.

* Ay yıldızlara mutluluk fısıldarken gökyüzü sevincini yeryüzüyle paylaşırken ben sana bir parça mutluluk yolluyorum içindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye.

* Kız kıza toplanmalar vardır hani gülmekten karnına ağrılar girdiği, hüznün de paylaşıldığı,  bir nebze olsun kederin silindiği, moralin bozuk girip deşarj olup çıktığın toplanmalar, o dostlar iyi ki varlar.

* Dünyada dost denilen kelime yalan. Benim en iyi dostum içkim sigaram. Onlar da terk ederdi olmasa param.

* Candan ümidi kesebilirsiniz; ama Can dostlarıyla irtibatı kesmek güçtür. – Mevlana

* Gökyüzünde her dostluk için bir melek yaşarmış o dostluklar bozulunca melekler ağlarmış sana söz can dostum bizim meleğimiz hiç ağlamayacak.

* Her zaman yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların eyguzelsozler.com ama bir kez adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç mi hiç unutmadık.

* Biri gerçeği duymak istemediği, öteki yalana hazır olduğu zaman dostluk, dostluk olmaz. Cicero

* Güvenle başlamış olan arkadaşlıklar, kardeşlik ile terfi kazanır.

* Düşmanlarınızla oturup kalkan sizin dostunuz olamaz. Sadi Şirazi

* Dostun yanına hediyesiz gitmek buğdaysız değirmene gitmek gibidir. Mevlana

* Dost ise düşünme ver ömrünü gitsin. Dost değilse hiç bekletme yol ver gitsin. – Mevlana

* Dostlarımla beraber olduğum zaman yalnız değilim. O dakikadan sonra da iki kişi değiliz. Pisagor

* İnsan gözden ibarettir aslında geri kalan cesettir. Göz ise ancak gerçek dostu görendir. – Mevlana

* Dostluk güzellik ve sevgi kavramlarının sözlük anlamlarını değiştirmek mümkün olsaydı ben senin isminle değiştirmek isterdim.

  Arkadaşa Söylenecek Güzel Sözler

* Kimsesiz zamanların yalnızlığında, aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde, küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum.

* Gönüller birdir vücutlar ayrı olsa da. Dostluk bitmez dostluk abidesi yıkılsa da. Unutmayız dost uzakta olsa da hatta dost bizi unutsa da.

* Zaman gelir yollarına kar yağar etrafını hüzün bulutları sararsa ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

* Herkesle arkadaşlık yapın ama sadece erdemli kişilerle dost olun.

* Kanka dediğin sakin ol demez kime dalıyoz der.

* Güller laleler bütün çiçekler solar Dostluk Sözleri

* Yürek umutlara gebe olduğundan beri ayrılıklara hiç yenik düşmedik biz gönlümüz darağacında olsa bile dosta selam göndermeyi unutmadık biz.

* Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme. Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma!

* Gülerken herkes eşlik eder ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

* Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstümüze yağar. Ama rengârenk gökkuşağı da yağmurdan sonra çıkar…

* Senin gerçek kardeşin, daima yanında bulunan ve sana faydalı olmak için zarara katlanan, zamanın felaket ve musibetleri ile karşılaştığın zaman ne pahasına olursa olsun yardımına koşandır.

* Bir dostum var ki benim gereği arayan yolda öncüsüdür yüreğimin. Yürütüyor yaşamın sırlarına doğru inançla sahibidir bütün güzel sözlerin.

* Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun etme

* Kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin çünkü bülbül güle karga çöplüğe götürür.

* Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan

* Affet beni hep güzeli analım anılarda tebessüm yaşatalım ben kırdım ben üzdüm yaraladım. Mutluluk gölgen olsun arkadaşım.

* Bir bağrı yanık karındaşım var ağlar mı bilmem. Uzanıp da gözlerine akan yaşları silemem yarın askere gidecek gitme kal diyemem ağlama gardaş ağlama ağlayıp da yüreğimi dağlama.

* Eğer herkes dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada pek az dost kalırdı.

* Ey Gönül! Bir sürü dostlarının yanında elbet ki düşmanların da olacak; Ama imtihan ya bu onca düşmanın var iken seni dostun vuracak. – Mevlana

* Belki diyorum; sevginin ne demek olduğunu biliyoruz ama gençliğin ne demek olduğunu anladığımızda bu dünyadaki işimiz bitmiş olacak…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.