Cuma Mesajları

Sayfa Konusu: Cuma Mesajları, Cuma Günü Mesajları, Cuma Mesajları Kısa, Cuma Mesajları Resimli, En Güzel Cuma Mesajları, Cumanız Mübarek Olsun Mesajları, Hayırlı Cumalar Mesajları

Bu sayfamızda sizlere Cuma Mesajları konusu olan bir yazı hazırladık. Müslümanların bayram günü olan Cuma günüyle ilgili hadis ve güzel sözlerden oluşturduğumuz Cuma günü mesajları yazımızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Cuma Mesajları

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Cumanız Mübarek Olsun.

Birlik ve huzur içinde geçireceğimiz bir cumamız olması dileğiyle hayırlı cumalar.

Peygamber efendimiz bir hadisi şerifinde şöyle buyurmuşlardır: “Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı gün cuma günüdür.” Cumalarımız hayırlı olsun inşallah.

Sağlıklı, huzurlu, sevdiklerinizle beraber bereketli bir cumanı olsun. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım bizlere doğru yoldan gidecek, iyiliklerde bulunacak, çaresizlerin derdine çare olacak bir kalp ver. Bizleri inkar eden, şükretmeyen kullarından eyleme. Amin Hayırlı cumalar.

Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar

Rabbim bu güzel Cuma günün hürmetine günahlarımız bağışlasın, bizlere huzur ve sıkıntılara karşı dayanma gücü versin. Düşmanların şerrinden, kazalardan, belalardan, musibetlerden ve şeytanın şerrinden bizi korusun. Hakkımızda hayırlı olanı bizlere nasip etsin. Cumanız mübarek olsun.

Bugün sıkıntılar gitsin bizden uzak olsun, gönüller bir olsun huzur bulsun, Yaradan el açıp dua eden kullarının duasını kabul etsin. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım bizlerin bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı bağışla, Müslüman kardeşlerimize huzur ve esenlik ver. Bizleri doğru yola ilettiğin kullarından eyle. Amin

  Kadir Gecesi Mesajları

Cuma günü öyle bir saat vardır ki o saate tüm dualar kabul olur. Allah’ım bizleri bu saatlerde dua edenlerden eylesin. Hasta kullarına şifa, dertli olan kullarına deva, borçlu olan kullarına ödeme kolaylığı versin. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım sen bizlere iman ile yaşamı ve iman ile ölmeyi nasip et. Ömrümüzü hayırlı ameller işleyerek geçirmek ve senin rızanı kazanarak yaşamayı müyesser eyle.

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.

Dert ne kadar büyük olursa olsun, onu veren Allah ondan daha büyüktür. Derdine dönüp çok büyük derdim var deme Allaha yönel derdine çare için dua et. Allah’ım dertlilere devalar nasip etsin.

Reklamlar

Kalpler imanla dolsun, gönüller huzura doysun, mutluluk bizlere yoldaş olsun. Ne kardeşlik bağlarımız zayıflasın, ne de uzaklardaki dostlarımız unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

Rabbim sen çaresizlerin çaresi, ümitsizlerin dayanağı, yolda kalmışların yoldaşı, kimsesizlerin kimsesisin. Beni ve Müslüman kardeşlerimi çaresiz bırakma, bizleri imandan uzaklaştırma. Amin. Cumamız mübarek olsun.

İnsanın huzur ile başladığı her gün güzeldir ama Cuma günü bir başka güzeldir. Dostların Cuma günü mesajları, sevdiklerimizin duası bugünü güzel yapanlardır. Cumanız huzur ve mutluluk içinde olsun.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sende dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.

  Dini Doğum Günü Mesajları

Allah’ın nuruyla mahşerde ümmetim ümmetim diyecek kutlu Nebinin şefaati üzerinize olsun. Cumanız mübarek olsun.

Bu Cuma gününde gönülde ne istiyorsanız, Yüce Mevla hayırlı ise ömrünüze nasip etsin.

Hayat defterine ne yazacağına dikkat et ki okuyunca canin yanmasın. Kalemini kullanmayı bil ki mürekkebi gereksiz insanlara akmasın. Yoksa ne defter de yer, ne de kalemde mürekkep kalır. Hayat defterimdeki değerli dostlarım cumanız mübarek olsun.

Ya Rabbi Bu mübarek Cuma gününü Kelime-i Tevhit ve alemlere rahmet olarak gönderdiğin Hz. Muhammed (s.a.v) salat ve selam ederek geçirmeyi bizlere nasip et. Hayırlı Cumalar.

Bugün Allah’a açıp yaptığınız dualarınız kabul olsun. Ömrünüz huzur ve sağlık içinde geçsin. Tüm Müslüman kardeşlerimin cuması mübarek olsun.

Rabbimiz bizi doğru yola ilettiğin kullarında eyle, bizlere daima doğru yerde, doğru insanlarla karşılaşmak ve çalışmayı nasip eyle. Sen bizleri koru Amin. Hayırlı cumalar.

İslam gibi güzel bir dinin, Cuma günü güzel bir günü var. Allah bizlere bugünde günahlarımızdan bağışlanmayı nasip ve müesser etsin.

Reklamlar

Umutsuz kapılar vardır açılmaz, Rabbimin kapısı büyüktür, kapanmaz. Sen umudunu kaybetme Rabbim kulunu bırakmaz. Hayırlı Cumalar

Bugün sıkıntılar gitsin bizden uzak olsun, gönüller bir olsun huzur bulsun, Yaradan el açıp dua eden kullarının duasını kabul etsin. Cumanız mübarek olsun.

Yakınlık ne zamanla ne mekânla sınırlıdır. Eller Allah’a açıldığında akla ilk gelen dostlardır, sevdiklerimizdir. Tüm sevdiklerimin ve dostlarımın cuması mübarek olsun.

  Ramazan Bayramı Mesajları

Ey Rabbimiz! İşlerimizde muvaffakiyetler ihsan eyle. Yanlış yollara gidenleri gittikleri yoldan döndür. Hanelerimize mutluluk nasip eyle. Kaldırmakta zorlanacağımız yüklerle bizleri imtihan eyleme. Darda ve zorda koyma. Amin. Hayırlı Cumalar.

Allah’ın rahmeti bereketi üzerinize olsun. İşlerinizde hayırlı bol kazançlar olsun, gönül güneşiniz hiç batmasın, yüzünüz aydın kabriniz nur la dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Cumanız hayır olsun.

Gül kokulu Peygamberin şefaati üzerinize olsun. Bugün Allah’ın rızasını kazanan, iman ile mutlu olmak nasip olsun. Cumanız Mübarek olsun.

Bugün her günden farklı bir gün, bugün günlerin en güzeli, en özeli bir gün… Bugün Müslümanların bayramı, bugün gönüllerin dua ile Allah’a yakarışı, camilerin dolup taştığı, Allahü Ekber seslerinin semaya ulaştığı kutlu bir gün.

Hayatta başımıza her ne gelirse gelsin, tek çaremiz Yüce Mevla olsun. Cumanız mübarek olsun.

Ne yaprağınız kurusun ne gülünüz solsun her tuttuğunuz altın olsun avuçlarınız semada dudaklarınız duada olsun her an ve her günkü dualarınız kabul olsun. Cumanız Mübarek Olsun.

İnsan; geçmişin hasretcisi, geleceğin özlemcisi, yaşadığı anın şikâyetçisidir.  Allah bizi şikâyet değil şükredenlerden eylesin. Hayırlı Cumalar

Allah’ın rahmeti ve bereketi bu güzel günde tüm Müslümanların üzerine olsun. Günümüz aydın, gönlümüz huzurlu, yüzümüz nurlu olsun. Dualarımız kabul, günahlarımız af olsun. Cumanız Mübarek olsun.

Reklamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir